• Предмет: Право
  • Автор: vakulcukevgenia1
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Прошу помогите
срочно!!

Юридичний практикум

Визначити вид обставини та аргументувати свою відповідь

1. Водій машини, що зупинилася, відмовляється відвезти їх до лікарні, тому друзі тих, хто постраждав, силоміць забирають автомашину. Завдяки їхній оперативності поранених урятовано. 2. На охоронця банку зненацька напали грабіжники, уда-рили й зв'язали. Поки він був зв'язаний, злочинці винесли гроші із сховища.

3. Громадянин Ковальов Г.(18 років) та громадянин Опанасенко В. (24 роки) заблукали у лісі .У них закінчились продукти харчування, їм загрожувала голодна смерть. Щоб прохарчуватися

, вони вбили оленя, полювання на якого було заборонено. 4. Громадяни Гирило С., Кульбаба В., Самойлов Р. навчались на 2 курсі медичного університету. Гирило С займався у спортивній секції і завжди вихвалявся. Що він нікого не боїться. Кульбаба В., Самойлов Р. зі своїми друзями вирішили провчити Гирило С. Близько 22.00 вони зустріли Гирило С. у темному, безлюдному місці й почали вимагати гроші та мобільний телефон. При цьому Кульбаба В. підійшов ззаду і схопив хлопця за шию. Гирило С., використовуючи технічний прийом, звільнився, але Кульбаба при падінні вдарився головою об камінь і від одержаної черепно-

мозкової травми через три дні помер у лікарні. 5. Громадяни Козис В та Усик М. ввечері гуляли селом. Проходячи біля закритого магазину вони побачили спалах усередині а потім полум'я. Почалась пожежа. Хлопці знали що пожежна машина є лише в райцентрі за 50 км від села. Вони розбили вікно, та використовуючи підручні засоби загасили пожежу. При цьому пошкодили касовий апарат та комп'ютер.

6. У переповненого людьми автобуса відмовили гальма. Водій спрямував машину, що втратила управління, на кіоск і розтрощив його. Пасажири отримали легкі тілесні ушкодження.

7. Фермер побачив, як двоє чоловіків, погрожуючи ножами, намагаються заволодіти трактором, вистрілив із рушниці.

Нападники отримали поранення. 8. Чоловік намагався вихопити у жінки сумочку, вона витягнула зброю, вдарила його, скрутила нападнику руку та доставили в

районний відділ поліції. Як виявилось жінка була поліцейським,

та поверталась ввечері з чергування. 9. Льотчик-випробувач виконував випробувальний політ, внаслідок якого літак був зруйнований.​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: fctdgsygfdhngfxzgsac
0

1. У першому випадку обставиною є необхідна оборона. Водій машини, що зупинилася, відмовився відвезти поранених до лікарні. Це було протиправним посяганням на життя і здоров'я людей. Друзі поранених, діючи в рамках необхідної оборони, силоміць забрали автомобіль. Завдяки їхній оперативності поранені були урятовані, тобто шкода, завдана водієві, була меншою за шкоду, що була б заподіяна пораненим, якби їх не було врятовано.

2. У другому випадку обставиною є крайня необхідність. Грабіжники напали на охоронця банку, завдавши йому тілесних ушкоджень. Це було протиправним посяганням на життя і здоров'я охоронця. Поки охоронець був зв'язаний, грабіжники винесли гроші із сховища. Це було необхідним для відвернення більшої шкоди, ніж та, що була завдана охоронцеві.

3. У третьому випадку обставиною є правомірна потреба. Громадяни Ковальов Г. та Опанасенко В. заблукали у лісі. У них закінчились продукти харчування, їм загрожувала голодна смерть. Щоб прохарчуватися, вони вбили оленя, полювання на якого було заборонено. Це було необхідно для задоволення їхньої основної потреби в їжі.

4. У цьому випадку обставиною є нещасний випадок. Кульбаба В. сам став причиною своєї смерті, оскільки діяв протиправно, вимагаючи гроші та мобільний телефон. Гирило С., використовуючи технічний прийом, звільнився від Кульбаби, який при падінні вдарився головою об камінь і отримав смертельну травму. Смерть Кульбаби не була передбачена Гирило С. і не була наслідком його протиправних дій.

5. У цьому випадку обставиною є правомірна поведінка. Козис В. та Усик М., побачивши пожежу, діяли в рамках правомірної поведінки, оскільки намагалися її загасити. Вони знали, що пожежна машина є лише в райцентрі, і тому розбили вікно магазину, щоб загасити пожежу підручними засобами. При цьому вони пошкодили касовий апарат та комп'ютер, але це було необхідно для гасіння пожежі.

6. У цьому випадку обставиною є непереборна сила. Водій автобуса діяв в рамках правомірної поведінки, оскільки намагався уникнути більшої шкоди, ніж та, що була завдана пасажирам. Він спрямував машину, що втратила управління, на кіоск, щоб не врізатися в інших автомобілів або будівель, що могло б призвести до більших людських жертв. Пасажири отримали легкі тілесні ушкодження, але це було меншою шкодою, ніж та, що могла б бути завдана в разі зіткнення автобуса з іншими об'єктами.

7. У цьому випадку обставиною є необхідна оборона. Фермер діяв в рамках необхідної оборони, оскільки захищав своє майно від протиправного посягання. Нападники погрожували йому ножами, що створювало реальну загрозу його життю та здоров'ю. Фермер вистрілив із рушниці, щоб відбити напад, і в результаті нападники отримали поранення. Шкода, завдана нападникам, була меншою за шкоду, що була б заподіяна фермеру, якби він не захищався.

8. У цьому випадку обставиною є правомірна поведінка. Жінка діяла в рамках правомірної поведінки, оскільки захищала своє майно від протиправного посягання. Чоловік намагався вихопити у неї сумочку, що створило реальну загрозу її майну. Жінка витягнула зброю, щоб відбити напад, і в результаті завдала чоловікові тілесних ушкоджень. Шкода, завдана чоловікові, була меншою за шкоду, що була б заподіяна жінці, якби вона не захищалася.

9. У цьому випадку обставиною є непереборна сила. Льотчик-випробувач діяв в рамках непереборної сили, оскільки не міг керувати літаком через непередбачувані технічні несправності. Льотчик намагався уникнути більшої шкоди, ніж та, що була завдана внаслідок аварії. Літак був зруйнований, але льотчик не отримав тілесних ушкоджень.

Вас заинтересует