• Предмет: Биология
  • Автор: djumamaxim28
  • Вопрос задан 3 месяца назад

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 «ВИЯВЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ ПРИСТОСУВАНЬ ДО СПОСОБУ ЖИТТЯ В РІЗНИХ ПТАХІВ» Хід роботи 1. Розгляньте зображення представників різних видів птахів. Установіть особливості їхнього зовнішнього вигляду: 2) Розгляньте голови птахів. Знайдіть і роздивіться очі, дзьоб і восковицо. Визначте особливостя будови дзьоба (гачкоподібний, плоский, довгий, короткий, широкий тощо). Доб с дуже важливим для птахів. За допомогою дзьоба птахи дять, будують ки зда, приводять своє пір'я в порядок, том будова дзьоба може багато розповісти про птаха от хижих хн дзьоби мають вид точка Ними зручно полювати на рибу. А широкий дзьоб ластівки є зручним для ловів комах у польст зручно хапати i вбивати здобич. Рибоïднi птахи мають довгi тонкi дзьоби схожі на спис. Нимий
свідчать про характер польоту птахів. Вузькі довгі крила серпокрильців дозволяють розвивати 3) Визначте особливості будови крил птахів (довгі, короткі, вузькi, широкі тощо). Крила
добре високу швидкість польоту. Короткі крила сорок разом з довгим хвостом забезпечують чудову маневреність. А крила сов дозволяють ïм лiтати майже нечутно. 4) Розгляньте ноги птахів та встановіть особливості їхньої будови (розташування і кількість Мiцнi пальця страуса на його довгих ногах дозволяють швидко і довго бігати по африканськiй пальцiв, довжина цiвки). Ноги птахів можуть багато розповісти про особливості ïхнього життя. Два птахам можливість легко ходити грузькою болотяною місцевістю. пугача легко і надійно вхоплюють здобич. Довгі ноги чаплі і лелеки дають савані. Пазурі на нога 5. Заповнити таблицю: Видова назва Лелека білий, лелека чорний, чапля біла, ходуличник, кулик Дятел великий строкатий, повзик Крук, тетерук, фазан Орел степовий, яструб Голуб сизий, горобець хатній, ворона сірa Екологічна група, спосіб життя Характерні риси, особливості пристосування до способу життя 6. Висновки: 1. Усі дослідженi птахи, як представники одного класу тварин, мають спiльнi риси: 2. Вiдмiнності зумовлені їх пристосуванням до різного способу життя:
зробіть таблицю
заповніть таблицю і напишіть висновок ​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: khivrenkoartem
8

Ответ:Видова назва

Екологічна група, спосіб життя Характерні риси, особливості              пристосування до способу життя

Лелека білий, лелека чорний, чапля біла, ходуличник, кулик

Птахи боліт і луків

Досить великі або середнього розміру птахи. Дзьоб прямий та гострий або сплощений, довга шия (пристосування для добування їжі з-під поди або з трави на луках). Довгі ноги, позбавлені оперення; пальці значної довжини по 4 на нозі, 3 спрямовані вперед, 1 - назад, можуть мати невеликі перетинки (для пересування по дну водойми на мілководдях).

Лебідь-шипун, качка-крижень, норець, сіра гуска

Водоплавні

Великі птахи. На ногах по 4 пальці: 3 спрямовані вперед і сполучені шкірною перетинкою, 1 - назад (перетинка - пристосування для плавання у воді). Щільне оперення, змащене виділеннями куприкової залози (не змочуються водою, пристосування для ниряння та плавання по поверхні води), шар жиру під шкірою (для захисту від холоду). Мають довгу шию (для добування їжі з-під води). Великий дзьоб з роговими пластинками (для проціджування їжі - дрібних рослин, тварин).

Дятел великий строкатий, повзик

Дереволази

Дрібні або середні за розміром птахи (пристосування для пересування по деревах). Злегка вигнутий або долотоподібний дзьоб (пристосування для добування комах з-під кори дерев), шия коротка, крила короткі, широкі (пристосування для польоту серед дерев), на ногах по 4 пальці - 2 спрямовані вперед, 2 назад (пристосування для лазіння по деревах)

Крук, тетерук, фазан

Лісові птахи

Досить великі птахи. Дзьоб середнього розміру, трохи загнутий униз (добування їжі з рослин та поверхні ґрунту - ягід, комах, бруньок та хвої), крила короткі (літають мало внаслідок життя серед дерев), на ногах по 4 пальці - 1 палець повернутий назад (для охоплення гілок та опори для пересування по землі) з досить великими кігтями (для добування їжі з-під опалого листя, трави або снігу).

Дрохва, страус, степовий журавель, перепілка

Птахи степів та пустель

Як правило, великі птахи з довгими, добре розвиненими ногами (для пересування на твердій поверхні або бігу) та довгою гнучкою шиєю (для добування їжі з поверхні ґрунту). Дрохви мають на нозі по 3 пальці, страуси - тільки 2 пальці, спрямовані вперед (пристосування для швидкого бігу).

Орел степовий, яструб

Птахи відритих просторів

Великі або середні за розміром птахи з довгими крилами (пристосування для ширяючого, або пасивного, польоту). Міцний загнутий дзьоб (для розривання здобичі), сильні пальці із загнутими пазурами (для утримання здобичі, пристосування до хижацького способу життя).

Голуб сизий, горобець хатній, ворона сіра

Птахи - сусіди людини

Невеликі або середні за розміром птахи. У різних видів різна форма та розмір дзьоба (внаслідок різноманітної їжі: комах, зерен рослин, залишків їжі людини) та крил, коротка шия, на ногах 4 пальці - 1 повернутий назад (для пересування по землі та охоплення гілок дерев).

Висновки:

1. Усі досліджені птахи, як представники одного класу тварин, мають спільні риси: тіло розділено на голову, шию, хвіст, передні та задні кінцівки; нижні кінцівки - ноги з пальцями для пересування по твердій поверхні, передні - видозмінені у крила, пристосовані для польоту; мають позбавлений зубів дзьоб; ззовні тіло вкрито пір’ям.

2. Відмінності зумовлені їх пристосуванням до різного способу життя (довгий дзьоб і ноги - у птахів боліт і луків; загнутий міцний дзьоб і кігті — у хижих птахів відкритих просторів; перетинки між пальцями - у водоплавних птахів; долотоподібний дзьоб та розташування пальців на нозі два вперед, два назад - птахи-дереволази та ін.; зменшення пальців на нозі з чотирьох до трьох або двох - пристосування для швидкого бігу).

Объяснение:Не можу зробить табличку((

Вас заинтересует