• Предмет: История
  • Автор: nastiavozniak896
  • Вопрос задан 3 месяца назад

економічна політика російського царизму в Україні в пореформаний період​

Ответы

Ответ дал: pistungelyapol
0

Ответ:

У пореформаний період російського царизму в Україні, який припадав на другу половину XIX - початок XX століть, економічна політика була спрямована на залучення України до російського економічного простору, а також на забезпечення потреб царської Росії.

Одним з основних напрямків економічної політики Російської імперії в Україні було підтримання та зміцнення аграрної сфери. У цей період продовжувались різні форми загонів, колективної експлуатації сільських жителів, яка вже була сталим явищем в Україні. Так, економічна політика сприяла поширенню феодальних відносин у сільському господарстві. Імперська влада активно подавляла права селян на землю та здобутки під час конфліктів із поміщиками.

Окрім того, уряд великої міри обмежував промисловий розвиток України, зберігаючи її в ролі сировинного постачальника для промислових центрів Росії. Ринок України був залежним від Росії, а українським підприємствам не надавалась достатня підтримка з боку влади для їх розвитку.

Політика російського царизму також призвела до виникнення процесу індустріалізації України. З одного боку, ця індустріалізація положитивно позначилась на розвитку промисловості у деяких регіонах України, зокрема у Харкові, Донбасі та Дніпропетровську. З іншого боку, велике значення у цьому процесі мало промислове підприємство "Провідник", створене у 1897 році у Харкові. Промислова програма "Провідника" мала на меті зниження економічної залежності від Росії та індустріалізацію України.

Отже, економічна політика російського царизму в пореформаний період в Україні була спрямована на підтримку аграрної сфери, обмеження промислового розвитку та залежності від Росії, а також на сприяння промисловій індустріалізації в обраних регіонах.

Вас заинтересует