2. Дати ПИСЬМОВО відповіді на питання:

1. Чому І. Франко здобував початкову освіту не в рідному селі, а в Ясениці-Сільній? Чим перебування саме в цьому населеному пункті виявилося дуже сприятливим для нього?

2. Чим був викликаний перший арешт І. Франка і якими виявилися тюремні умови?

3. Чому ув'язнення негативно вплинуло на здобуття освіти в університеті? Як про це писав І. Франко?

4. Чому ставлення до І. Франка його сучасників не завжди було виваженим і справедливим? 5. Що ви можете сказати про одруження І.Франка з

О. Хоружинською?

6. Де і коли І. Франко захистив докторську

дисертацію і отримав учений ступінь?

7. Які творчі досягнення 1. Франка найважливіші?

Чому цього письменника називають титаном

праці? Назвіть його поетичні збірки.

8. Пригадайте повість «Захар Беркут» І. Франка, яку

ви вивчали у 7 класі, й доведіть, що це умовно

історичний, тобто історично-художній, а не

художньо-історичний твір

Ответы

Ответ дал: tatanapyrvu
0

1. У 1862 році батько віддав Івана до тривіальної (початкової) школи в сусідньому селі Ясениця Сільна, звідки родом була дружина Якова Франка – Іванова мати. Там хлопець навчився рахувати, читати і писати українською, польською і німецькою. Він страждав від свавілля жорстоких вчителів.

2. За відносини з Михайлом Драгомановим, якого галицька поліція вважала головою якоїсь таємної міжнародної соціалістичної організації. Не так сама тюрма пригнічувала поета і громадського діяча, як ставлення до нього заляканого українського громадянства. Замість співчуття для постраждалого це громадянство кинуло на нього свій засуд – «засуд сто раз тяжчий і несправедливіший».

3. Франкові довелося відбути шість тижнів арешту у львівській в’язниці. Це докорінно змінило його долю. «Вибив із колії засуд Павлика і мене, - писав Франко. - Ми були студенти філософії, числили на педагогічну кар’єру, а тепер мусили попрощатися з нею і заробляти на хліб наразі журналістикою». Через ув'язнення Франкові довелося перервати своє навчання у Львівському університеті, щоправда, відновився в 1878-1879 рр.

4. Взаємини з кожним із них складалися у Франка по-різному – залежно від їхнього суспільного статусу, поглядів і переконань, досвіду й таланту, часу, обставин і характеру співпраці, приватних (побутових) стосунків, різниці у віці. Взаємини ці, з різною мірою довірливости, переважно були не так дружніми, як товариськими.

5. Одруження Франка-галичанина з «українкою» сприймалося тодішніми киянами як уособлення духовної і політичної єдності заходу та сходу України.

6. 1893-го року у Віденському університеті Іван Франко успішно захистив докторську дисертацію. «Варлаам і Йоасаф, давньохристиянський духовний роман та його літературна історія», одержавши вчений ступінь доктора філософії.

7. Нерідко Івана Франка називають титаном праці. Він є прикладом того, як багато може зробити людина в складних життєвих обставинах. Наприклад, за неповний рік до смерті Франко створив 232 поетичні переклади й переспіви, обсягом близько 7000 поетичних рядків.

Поетичні збірки:

«Semper tiro»

«З вершин і низин»

«Зів'я́ле ли́стя»

«Із днів журби»

«Мій Ізмара́гд»

8. Я вважаю, що його можна вважати історичною повістю, тому що, у ньому зображено багато історичних подій, в тому числі і монгольська навала. Також в ньому присутні реальні персонажі з історії. Наприклад, такі як: Захар Беркут, Мирослава, Максим. Те, що гарно підкреслює це все – головна дія розгортається за певний проміжок часу і загалом має середній розмір написання.

Вас заинтересует