• Предмет: Право
  • Автор: zagorodnaangelina
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Nº20. У грудні 2018 р. громадянин К. видав довіреність на продаж трикімнатної квартири, що належала йому особисто на праві власності, на імʼя громадянина Б. 12 лютого громадянин К. раптово помер, а 14 лютого громадянин Б., діючи на підставі довіреності, продав зазначену квартиру громадянці А. Увечері 14 квітня громадянин Б. передав гроші за квартиру дружині громадянина К. й дізнався про його смерть. Син громадянина К. подав позов до суду про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним, оскільки він був вчинений після того, як його батько помер, а отже довіреність припинила свою дію. Як вирішити справу? Відповідь обґрунтуйте. Чи правомірні дії громадянина Б. щодо продажу квартири? Чи є підстави для визнання договору недійсним?

Ответы

Ответ дал: privetlalala2801
1

Ответ:

У даній ситуації важливим аспектом Є момент виникнення правових наслідків у зв'язку із смертю громадянина К., який мав намір продати квартиру через довіреність на ім'я громадянина Б.

Згідно з Цивільним кодексом України, стаття 267, довіреність припиняє свою дію у випадку смерті голови або представника. Таким чином, після смерті громадянина К. у лютому 2019 року його довіреність стала недійсною, і громадянин Б. втратив право діяти на підставі цієї довіреності.

Дії громадянина Б., спрямовані на продаж квартири в квітні 2019 року після смерті громадянина К., є неправомірними та не мають юридичної сили. Договір

купівлі-продажу квартири, укладений на підставі такої недійсної довіреності, може бути визнаний

судом недійсним на підставі порушення вимог щодо виникнення та припинення довіреності.

Отже, син громадянина К. може мати підстави для вимоги визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним через порушення вимог щодо дії довіреності після смерті голови або представника.

Вас заинтересует