8 клас Контрольна робота. Т. Шевченко і Леся Українка (літературний диктант і розгорнуті відповіді на запитання). 1 варіант 1. В Петербурзі Шевченко вчився малювати у відомого майстра декоративних розписів 2. Щоб викупити поета з кріпацтва, К.Брюллов..... 3.5 квітня 1847 р. поета було заарештовано за... 4. Поезії «Мені однаково, чи буду...» та «Ой три шляхи широкії...» Шевченко написав, перебуваючи в... 5.Улюблений музичний інструмент Лесі Українки, якому вона присвятила поезію... 6. Коли Лесі виповнилося двадцять два, світ побачила її перша поетична збірка ... 7. У вірші «Мені однаково, чи буду...» поєднуються ознаки... і... лірики 8. Психологи стверджують, що коли людина не може вплинути на ситуацію та змінити ї то вона повинна змінити ставлення до цієї ситуації. Згадайте текст поезії Лесі Українки «Давня весна». Чого ж навчає нас цей твір? 9. У поезії «Думи мої, думи мої...» (1847 р.) Т. Шевченко підкреслив... 10. Що таке антитеза? Наведіть приклади вживання її в поемі «Давня казка»? 11. З якого твору взято рядки? Хто промовляє ці слова? Поясніть, як ви розумієте їх. Не поет. хто забуває Про страшні народні рани, Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани! (2 бали)

Ответы

Ответ дал: opilka13
0

1. В Петербурзі Шевченко вчився малювати у відомого майстра декоративних розписів.

• Ім'ям цього майстра був Карл Брюллов.


2. Щоб викупити поета з кріпацтва, К.Брюллов...

• Карл Брюллов організував лотерею для викупу Шевченка.


3. 5 квітня 1847 р. поета було заарештовано за...

• За розповсюдження "Кобзаря" та "Гайдамаків".


4. Поезії «Мені однаково, чи буду...» та «Ой три шляхи широкії...» Шевченко написав, перебуваючи в...

• Вони були написані під час Шевченкового вигнання в Оренбурзі.


5. Улюблений музичний інструмент Лесі Українки, якому вона присвятила поезію...

• Ліра.


6. Коли Лесі виповнилося двадцять два, світ побачила її перша поетична збірка...

• "Ніч на Хуторі біля Диканьки."


7. У вірші «Мені однаково, чи буду...» поєднуються ознаки... і... лірики.

• Філософської і соціальної лірики.


8. Психологи стверджують, що коли людина не може вплинути на ситуацію та змінити її, то вона повинна змінити ставлення до цієї ситуації. Згадайте текст поезії Лесі Українки «Давня весна». Чого ж навчає нас цей твір?

• Твір "Давня весна" Лесі Українки навчає нас змінювати своє ставлення до обставин, коли ми не можемо вплинути на ситуацію, визначаючи власний внутрішній світ.


9. У поезії «Думи мої, думи мої...» (1847 р.) Т. Шевченко підкреслив...

• Смуток і розчарування від соціальної нерівності та кріпацтва.


10. Що таке антитеза? Наведіть приклади вживання її в поемі «Давня казка»?

• -Антитеза — це виразне протиставлення ідей або слів. Приклад вживання в поемі "Давня казка" може бути в протиставленні образів добра та зла, справедливості та несправедливості.


11. З якого твору взято рядки? Хто промовляє ці слова? Поясніть, як ви розумієте їх. Не поет. хто забуває Про страшні народні рани, Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани!

• Ці рядки взято з поеми Тараса Шевченка "Кавказ". Вони висловлюють протест проти соціальної несправедливості та кріпацтва. Автор виступає не лише як поет, але й як громадянин і свідок болючої реальності свого часу.

"Не поет, хто забуває" — в цьому контексті означає, що справжній поет не може ігнорувати соціальні проблеми та народні страждання. Він повинен виступати проти несправедливості та боротися за свободу та гідність.

"Про страшні народні рани" — це вказівка на соціальні, економічні та політичні проблеми, які торкнулися народу.

"Щоб собі на вільні руки Золоті надіть кайдани!" — це образливий вислів щодо тих, хто, будучи вільними, діє проти власного народу чи використовує свою свободу для неправедних цілей.

Вас заинтересует