Цікаві факти про Михайла Стельмаха.
Коротко очень надо !не с интернета!

Ответы

Ответ дал: Awelon
0

Ответ:
1.Навчався у сільській школі, куди його відразу взяли у 2 клас. Після закінчення вступив до школи колгоспної молоді, пізніше розпочинає навчання у Вінницькому педагогічному технікумі.

2. У 1941 році виходить його перша збірка “Добрий ранок” під редакцією українського письменника Андрія Малишка.

3. Вчителював у школах на Київщині поки його не мобілізували до Червоної армії. За цей час отримав два важких поранення (в голову та спину). Йому заборонили повертатися на фронт, та він все-таки зробив це, але вже не як солдат, а в ролі воєнного кореспондента в газеті «За честь Батьківщини».

4. Був одружений з Лесею Анатоліївною, яка подарувала йому трьох чудових дітей (два сини й чарівну донечку). Діти продовжили справу батька. Сини Ярослав й Дмитро стали письменниками, а дочка Марта – фольклорист й філолог.

5. Одним із творчих наставників Стельмаха був відомий український письменник Максим Рильський, якого він дуже поважав й прислухався до його порад. Під час війни, у Воронежі й Уфі вийшли під редакцією Рильського дві збірки фронтових віршів Михайла.

Ответ дал: victori52
0
24 травня виповнюється 110 років від дня народження МИХАЙЛА ПАНАСОВИЧА СТЕЛЬМАХА – українського письменника, драматурга, педагога, фольклориста.
Народився він 24 травня 1912 року на Вінниччині в родині хлібороба. Змалечку йому прививали почуття щирості, любові та людяності. Ще з дитячих років він з жадністю поглинав усі книги, що були вдома та в місцевій бібліотеці.
До школи пішов у 9 років, одразу до другого класу. А так як на всю родину Стельмахів були лише одні чоботи, тому іноді Михайла батько носив на руках до школи, загорнувши у якусь теплу одежину.
Навчаючись у Вінницькому педагогічному інституті Михайло робить перші літературні кроки. За редакцією А. Малишка виходить його збірка «Добрий ранок».
В роки Другої світової війни служив на фронті, де отримав поранення у голову та спину. Будучи списаним медкомісією у зв’язку з пораненням, він все ж повертається на фронт, але вже в ролі військового кореспондента в газеті «За честь Батьківщини».
У воєнний період зав’язується дружба з М. Рильським, який стає його наставником та прикладом для наслідування. За його допомогою виходять дві збірки фронтових віршів – «Провесінь» та «За ясні зорі».
Є свідчення, стосовно зв’язків Стельмаха з українським підпіллям (Української Повстанської Армії). Михайло Стельмах був напрочуд гарно обізнаним з діяльністю ОУН-УПА. «Сам цього, можливо, не бажаючи, автор (Стельмах)надав націоналістичному підпіллю характер великої і грізної сили» (з доповідної начальника Головліту УССР К. Полонника секретареві ЦК КП(б)У І. Назаренку від 2.10.1952)
Окрім прози та поезії, він займався написанням п’єс та сценаріїв для фільмів
Одним із перших у післявоєнній художній літературі порушив проблему Голоду 1932 – 1933 років та боротьби ОУН-УПА проти СРСР.
Його роман «Правда і кривда» викликав першу політичну дискусію в українському середовищі
Заслуга Стельмаха — перша публічна розмова про факт «незрозумілого» голоду 1932-33 в Україні у глухі брежнєвські часи. У творі «Чотири броди» (1978) Стельмах примушує українське суспільство згадати про жертв Голодомору, вказує на відвертих колаборантів, які брали участь в організації штучного голоду на селі.
Вас заинтересует