Нікколо Макіавеллі (1469-1527 рр.) — державний діяч, дипломат, філософ, історик, поет, драматург, театральний режисер і композитор. Найвідомішими творами мислителя є «Міркування з приводу першої декади ТитаЛівія»,знаменитий трактат «Володар» (або «Государ»), комедія «Мандрагора», теоретична робота «Про військове мистецтво». Макіавеллі стверджував, що влада не має «божественного характеру», що політику визначають не Бог або церква, а земні інтереси й людські слабкості. Саме за послідовний антиклерикалізм Макіавеллі його твори аж до 1929 р. були заборонені католицькою церквою. Прочитайте " Висловлювання Нікколо Макіавеллі" та дайте відповіді на питання. · Володар (Государ) має занепокоїтися, помічаючи, що хтось чомусь побоюється говорити йому правду. · Люди завжди погані, поки їх не змусить до добра необхідність. · Не можна назвати доблестю вбивство громадян, зраду, віроломство, жорстокість і нечестивість; усім цим можна здобути владу, але не славу. · Треба діяти так, щоб тих, хто більше вже не вірить, змусити вірити силою. · Усі озброєні пророки перемагали, а всі беззбройні гинули. · Хто хоче жити в мирі, той повинен готуватись до війни. · Якщо вже йдеться про інтереси батьківщини, не слід розмірковувати, справедливим є це рішення чи несправедливим, милосердним чи жорстоким, похвальним чи ганебним, облишити слід усілякі міркування і прийняти те рішення, яке відповідає порятунку її життя та збереженню свободи. · Мета виправдовує засоби. 1. Кого стосуються висловлювання Макіавеллі ( політиків, селян, священників, митців чи громадян)? 2. Яким повинен бути правитель на думку Макіавеллі? 3. Яким повинен бути громадянин на думку Макіавеллі? 4. Які висловлювання Макіавеллі, можна віднести до сьогодення? Завдання максимально може бути оцінено в

Ответы

Ответ дал: slavikdolenkoj
0

Ответ:

1. Висловлювання Макіавеллі стосуються політиків, правителів і громадян загалом.

2. За думкою Макіавеллі, правитель повинен бути пильним і помічати, якщо хтось побоюється говорити йому правду. Він повинен змусити людей до добра, враховуючи їхні слабкості.

3. Громадянин, за Макіавеллі, повинен бути готовим до війни, якщо хоче жити в мирі. Він повинен підкорятися силі і виробляти в собі віру, навіть якщо вже не вірить.

4. Деякі висловлювання Макіавеллі можна віднести до сьогодення. Наприклад, "Мета виправдовує засоби" може бути застосованою в різних сферах життя, де люди використовують не завжди етичні методи для досягнення своїх цілей. Також ідея про необхідність підготовки до війни, якщо хочеш жити в мирі, може бути актуальною в контексті збереження національної безпеки.

Вас заинтересует