• Предмет: Биология
  • Автор: malastadasa543
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Прошу очень нужна помощь.Буду очень рада если ктота сможет зделать​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: rhfcfdtw
1

Відповідь:

1) 1-Р,2-Е,3-Н(1), 4-І, 5-Н2

фермент-ренін

2)Ренін  - це фермент, який виробляється у нирках та відповідає за процес розщеплення білків. Він активно задіяний у регуляції концентрації калію в організмі, ренін також відповідає за контроль над балансом рідини та утримання рівня артеріального тиску в межах норми.

3) Вітаміни -біологічно активні речовини, необхідні для життєдіяльності організму.

Потрібні  для організму у дуже малих кількостях, проте при їх нестачі швидко розвиваються гіповітамінози та авітамінози, які навіть можуть призвести до смертельного результату.

Входячи до складу ферментів, вітаміни посилюють дію інших біологічно активних речовин, підвищують імунітет і опір організму до хвороб, стимулюють ріст та регенерацію тканин, тощо.

Вітаміни позначають латинськими літерами і ділять на 2 групи: водорозчинні та жиророзчинні.

Водорозчинні вітаміни (B1,B2,B5,B6,B9,B12,PP,C) надходять в організм людини у вигляді водних розчинів.

Жиророзчинні вітаміни (A,D,E,K) розчиняються у жирах їжі і всмоктуються разом з нею

Водорозчинні вітаміни

C (аскорбінова кислота) — бере участь в окисно-відновних процесах, підвищує стійкість до інфекцій. При гіповітамінозі розвивається хвороба ясен — цинга, уражаються стінки кровоносних судин (кровоточать ясна, зуби розхитуються і випадають).

B1 (тіамін) — бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів, у проведенні нервового імпульсу. Вітамін B1 є необхідним для нормальної роботи нервової, ендокринної та імунної систем.  Гіповітаміноз викликає захворювання поліневрит. Спочатку виникає безсоння, підвищена дратівливість, неспокій, головний біль. З'являються слабкість і біль у ногах.

B2 (рибофлавін) — бере участь у клітинному диханні. Гіповітаміноз вражає слизову оболонку куточків рота, у людини погано гояться ушкодження шкіри, сльозяться очі, розвивається світлобоязнь.  

B6 — бере участь в обміні речовин, при гіповітамінозі виникають захворювання шкіри, судоми, анемія.

B12 — бере участь у білковому обміні. При гіповітамінозі виникає анемія.

PP (нікотинова кислота) — забезпечує в організмі людини нормальну інтенсивність енергетичного обміну, бере участь у клітинному диханні, роботі травної системи.При нестачі нікотинової кислоти розвивається пелагра — важке захворювання, пов'язане з ураженням центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту і шкіри.

Жиророзчинні вітаміни

A (ретинол) — забезпечує нормальний ріст організму, формування скелета, розмноження клітин шкірних покривів, він є необхідним для нормального зору.  При гіповітамінозі настає куряча сліпота (зниження здатності розрізняти кольори у напівтемряві).

D (кальциферол) — регулює обмін Кальцію і Фосфору, які є необхідними для нормального утворення кісткової тканини. Він підвищує всмоктування цих мінеральних речовин у тонкому кишечнику і сприяє їх відкладенню в кістках. При гіповітамінозі розвивається захворювання — рахіт.  

E — не дає вільним радикалам кисню руйнувати клітинні мембрани. При гіповітамінозі послаблюється статева функція, розвивається дистрофія скелетних м'язів.

K — бере участь в утворенні протромбіну, без якого неможливо згортання крові. При гіповітамінозі знижується згортання крові.

Пояснення:

відповіді у таблиці написала

Приложения:
Вас заинтересует