• Предмет: География
  • Автор: vdovuceknorv
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Підготувати цікаве повідомлення про Гори або рівнини.

Ответы

Ответ дал: oksanagrabchak
0

Ответ:

Як там співалося в популярній пісні: “А краще гір можуть бути лише тільки гори”? Розглянемо сьогодні кілька цікавих фактів про цих велетнів, які захоплюють нас своєю величчю і показують наскільки ми малозначущі.

У світі не існує загальноприйнятого визначення терміну “гора”. Так, в Оксвардському словнику англійської мови гора визначається як “природне піднесення земної поверхні, яке більш чи менш різко піднімається над рівнем земної поверхні і досягає відносно неї вражаючої чи помітної висоти”. Деякі авторитети вважають горами узвишшя понад 2000 футів (або 600 метрів), а те, що нижче – пагорбами. Згідно “Української Радянської Енциклопедії” гори, це “ділянки земної поверхні заввишки понад 600 м над рівнем моря, що характеризуються різкими коливаннями відносних висот і контрастними формами рельєфу”.

Найвищою горою на Землі є гора Джомолунгма. Її назва походить з з тибетської мови і означає «Божественна (qomo) Життя (lung — вітер чи життєва сила) Мати (ma)». Вона отримала свою назву на честь бонської богині Шераб Чжаммі. Англійською мовою гору названо Еверест. Цю назву вона отримала на честь керівника геодезичної служби Британської Індії в 1830–1843 роках, сера Джорджа Евереста (1790—1866 рр.). Вона має висоту 8 848 м над рівнем моря.

Якщо вимірювати не від рівня моря, а над основою, то найвищою горою на нашій планеті можна вважати вулкан Мауна-Кеа. Він піднімається від свого підніжжя на висоту 10 230 метрів, з яких лише 4 207 здіймаються над рівнем моря, а решта знаходиться під водою.

Якщо ж рахувати від центру Землі, то найвищою точкою земної поверхні є стратовулкан Чимборасо. Він є також найвищою вершина Еквадору. Чимборасо не є найвищою вершиною по висоті над рівнем моря, оскільки вулкан розташований на екваторіальній опуклості (Земля не має правильної форми кулі, а є приплюснутою на полюсах).

Найвищою горою в Сонячній системі є гора Олімп. Це щитовий вулкан на Марсі. Він має висоту 26 кілометри від своєї основи. Олімп сягає до 540 км завширшки й має круті схили по краях висотою до 7 км. Атмосферний тиск на вершині вулкану становить лише 2 % від тиску, характерного для середнього рівня марсіанської поверхні (для порівняння — тиск на вершині Евересту становить 25 % показника на рівні моря).

Найменшою горою на Землі вважають гору Вічепруф в Австралії. У більшості країн світу її б вважали просто пагорбом, оскільки її висота усього 148 м над рівнем моря.

Объяснение:

будь ласка я тебе дууууууже сильно прошу поставиш відповідь як найкращу, ну тіпа там коронку. ти мені зробиш дуже приємно.

Вас заинтересует