• Предмет: География
  • Автор: veronikakostuk321
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Опис одної любої країни з Південної Америки на листок і пів

Ответы

Ответ дал: Vova7195
0

Ответ:Бразилія — держава в Південній Америці, що межує на південному заході з Уругваєм, Аргентиною, Парагваєм і Болівією, на заході з Перу і Колумбією, на півночі з Венесуелою, Гайаною, Суринамом і Французькою Гвіаною, на сході омивається Атлантичним океаном.  Маючи величезні земельні ресурси та запаси корисних копалин, Бразилія має найсильнішу економіку в Латинській Америці та є одним з головних експортерів сільськогосподарської продукції у світі.

Бразилія — найбільша за розмірами країна Південної Америки, що займає майже половину континенту і п'ята у світі після Росії, Канади, Китаю і США. Територія — 8511,996 тис. кв. км., що становить 5,7 % від усієї суші світу.

Бразилія розташована в межах докембрійської Південно-Американської платформи. Ранньодокембрійський фундамент утворений потужним комплексом різних за складом та метаморфізмом порід, пронизаних гранітоїдами та іншими типами інтрузій.

Мінеральні ресурси Бразилії диверсифіковані: нафта, природний газ, кам'яне вугілля, залізна (одні з найбагатших у світі запасів) і марганцева руди, хроміти, титанова сировина (ільменіт), мідь, свинець, боксити (третє місце у світі за запасами), цинк, нікель, олово, кобальт, вольфрам, тантал, цирконій, ніобій (перше місце у світі за запасами колумбіту), берилій (перше місце у світі за запасами), уран, торій, золото, срібло, платина, фосфати, апатити, магнезит, барит, азбест, графіт, слюда, кухонна сіль, сода, алмази, смарагди, аметисти, аквамарини, топази, кришталевий кварц (перше місце у світі за запасами), мармур. За запасами залізних, берилієвих і ніобієвих руд, гірського кришталю, бітумінозних сланців, бокситів, руд рідкісноземельних елементів Бразилія займає одне з провідних місць серед промислово розвинених країн світу.

Клімат Бразилії змінюється з північного заходу на південний схід. На території країни представлені три кліматичні зони: екваторіальна, тропічна і субтропічна. Для більшої частини території Бразилії характерний теплий тропічний клімат.

Найжаркіший район Бразилії - це північний схід (екваторіальний тип клімату).

Територія країни вкрита дуже густою річковою мережею. Налічують вісім основних річкових басейнів. Уся Амазонія, південь Ґвіанського і північна частина Бразильського плоскогір'їв зрошуються системою ріки Амазонка; південь Бразильського плоскогір'я — системами річок Уругвай і Парана, захід — притокою Парани — рікою Парагвай, схід належить до басейну ріки Сан-Франсиску, північно-східна і східна окраїни плоскогір'я зрошуються короткими ріками, що впадають безпосередньо в Атлантичний океан (найбільш велика річка Паранаїба).

Объяснение:

Вас заинтересует