Дай 100 балів !!!!!!!!

Негайно допоможіть будь ласка з написанням контрольної роботи з мови
Наперед дякую !
5)Котре з наведених складносурядних речень має спільний другорядний член?

1) Од явора снується довга тінь, і вечір ліг, як воїн на привалі (А. Мали шко). 2) В одну мить розсунувся простір і стали ближчими зорі (Ю. Мушке- тик). 3) Хтось шарпнув за двері, і вони розчинилися навстіж (Ю. Збанаць кий). 4) Схід уже червонів малиново, але навколо ще стояла пітьма (Ю. Зба нацький).
6. У котрому з поданих прикладів сполучник «і» з'єднує частини складносу рядного речення?

1) Пробіг автомобіль, і синя хмарка диму за ним розвіялась (М. Рильсь кий). 2) Пшениця валиться йому на плече; з колосків бризкає золоте зерно, сиплеться на чорні кучері, на білу сорочку і падає додолу (І. Нечуй-Ле-

вицький).

а) у першому;

б) у другому;

в) в обох;

г) у жодному.

* Другий рівень

1. Спишіть речення, ставлячи розділові знаки. Підкресліть граматичну осно- ву речень. Вкажіть смислові зв'язки між частинами складносурядних ре- чень.

1) Дні тепер стояли у шелестах золота у вибухах блакиті в потоках му- зики і чорнобривців а ночі народжували печаль перелітних птахів (М. Стель- мах). 2) Часом у блакитній вишині пропливала біла хмара або пролітала пта- шинка або ширяв над річкою шуліка, зірким оком вишукуючи здобич (А. Шиян). 3) На хуторі вмирає день і гасне перестигла бронза пшениць (М. Стельмах). 4) І він до сонця руки підійняв але й воно сміялося зрадливо...

(М. Рильський).

2. Зробіть синтаксичний розбір речення.

Соловейки аж лящали внизу над Россю, а ліс стояв і неначе через легку дрімоту слухав ті дивні співи та дивився на рожеве, блискуче небо (І. Нечуй- Левицький).

Ответы

Ответ дал: kostanianartur
1

Ответ:

Объяснение:

У даному реченні ми бачимо складнопідрядне речення, яке складається з двох частин: головної та підрядної. Головна частина складається з підмета "ліс" та присудка "стояв", між якими стоїть сполучник "і". Підрядна частина є залежною від головної та містить два підрядних зв'язки: означення та способу.

В означенні підрядна частина вказує на те, що головний підмет "ліс" слухав дивні співи. Це означення дає нам додаткову інформацію про те, що в лісі було щось цікаве, що привертало увагу лісу.

У способу підрядна частина вказує на те, як саме ліс слухав дивні співи. Тут з'являється обставина способу "неначе через легку дрімоту", яка дає нам уявлення про те, що ліс був заспокоєним та розслабленим, але при цьому все ж слухав співи.

Таким чином, дане речення є складним та містить додаткову інформацію про те, що відбувалося в лісі, яке привертало увагу лісу та як саме він цього слухав.

Вас заинтересует