• Предмет: Математика
  • Автор: annazelenskaa762
  • Вопрос задан 1 год назад

Ялинка дорожче за прикраси на ялинку у 4 рази а гірлянда дешевше за ялинку на 300₴ скільки коштує ялинка якщо за все заплатили 1050

Ответы

Ответ дал: volna7
0

Відповідь:

Ялинка коштує 600 гривень.

Покрокове пояснення:

Позначимо як Х гривень - вартість ялинкових прикрас.

Ялинка дорожче за прикраси на ялинку у 4 рази, таким чином ялинка коштує 4Х гривень.

Гірлянда дешевше за ялинку на 300 гривень, відповідно гірлянда має вартість ( 4Х - 300 ) гривень.

За все заплатили 1050 гривень, отримаємо рівняння:

Х + 4Х + 4Х - 300 = 1050

9Х = 1050 + 300

9Х = 1350

Х = 1350 / 9

Х = 150 гривень - вартість ялинкових прикрас.

4 × 150 = 600 гривень - коштує ялинка.

600 - 300 = 900 гривень - вартість гірлянди.

Перевірка:

150 + 600 + 300 = 1050

1050 = 1050

Все вірно.

Вас заинтересует