• Предмет: История
  • Автор: veronica021707
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Контрольна робота за темою
"Україна у повоєнний період."


I. Тестові завдання (2 бали)
1. Коли відбулася розмова між Микитою Хрущовим та Йосипом Сталіним, про яку йдеться у цитаті?
«Стали надходити сигнали, що люди помирають. Де-не-де почалося людожерство... Потім такі випадки почастішали... Я доповів про все Сталіну, але у відповідь викликав лише гнів: «М’якотілість! Вас обдурюють, навмисне доповідають про таке, щоб розчулити й змусити використати резерви». Він уважав, що я начебто піддаюся місцевому українському впливові, що на мене здійснюють тиск, і я став мало не націоналістом, що не заслуговує на довіру».
А. 1946-1947 рр.
Б. 1948-1949 рр.
В. 1949- 1951 рр.
Г. 1953-1954 рр.
2. Хто очолив Українську греко-католицьку церкву після Андрея Шептицького (1944 р.)?
А. Михайло Мельник
Б. Василь Липківський
В. Йосип Сліпий
Г. Антоній Пельвецький
3. Мета операції "Вісла"?
А. Визволення території Польщі від нацистських окупантів
Б. Забезпечення українського населення Лемківщини кращими землями на заході країни.
В. Насильницьке переселення українців з Польщі до УРСР.
Г. Насильницьке переселення українців з районів їх компактного проживання у Польщі в її західні та північні райони з метою асиміляції.

4. Яке явище у радянській повоєнній науці ілюструє карикатура?


Підпис: «Мушина метушня: єдиний вид «продуктивного скота», виведений вейсманістами. А. «Скрипниківщина»
Б. «Хвильовизм»
В. «Єжовщина»
Г. «Лисенківщина»


ІІ. Завдання (2 бали)
У вигляді тез дайте відповідь на питання : "Відлига" в житті українського суспільства. Трьома реченнями визначте основні досягнення "відлиги" В чому полягає обмеженість "відлиги" ( два речення )
ІІІ. Визначте зайве у ланцюжку. Поясніть свій вибір. (2 бали)
1) космополітизм, лисенківщина, ждановщина, колабораціонізм

2) " лисенківщина", кібернетика, Микола Гришко, Катерина Білокур.

ІV. Заповніть пропуски у реченнях. (2 бали)

1. У ... р. Україна стала членом-засновником ...

2. У ... р. у Львові в кафедральному соборі Св. Юра відбувся ... представників духівництва і вірян греко-католицьких єпархій Східної Галичини, на якому ухвалено рішення про скасування Берестейської церковної унії та підпорядкування ... юрисдикції РПЦ.

V. Проаналізуйте історичні, юридичні, соціально-економічні, культурні та інші.передумови та обставини входження Кримського півострова до складу УРСР. Доведіть необгрунтованість твердження в. путіна про незаконність «передачі» Криму Україні. (4 бали)

Ответы

Ответ дал: aktor3500
1

1 рівень:

1.А. 1946-1947 рр.

2.В. Йосип Сліпий

3.В. Насильницьке переселення українців з Польщі до УРСР.

4.Карикатура ілюструє явище «Лисенківщини» (відповідь Г).

2 рівень:

"Відлига" в житті українського суспільства принесла політичні реформи, відкритість для світу та культурні свободи. Протест, цей період обмеження у збереженні цензури та обмеження свободи слова.

3 рівень:

1.Зайвим тут є "колабораціонізм". Космополітизм, лисенківщина та ждановщина - це терміни, які пов'язані з ідеологічними концепціями та політичними рухами. "Колабораціонізм" означає співпрацю з ворогом під час війни або окупації, і його тут не має в контексті ідеологічних або культурних рухів.

2."Кібернетика" виглядає зайвою. Лисенківщина, Микола Гришко та Катерина Білокур - це українські постаті або події, пов'язані з історією та культурою, тоді як "кібернетика" - це наука, яка не є прямо пов'язаною з українською культурою чи історією.

4 рівень:

1.У 1945 р. Україна стала членом-засновником ООН.

2.У 1946 р. у Львові в кафедральному соборі Св. Юра відбувся Львівський собор представників духовництва та вірян греко-католицьких єпархій Східної Галичини, на якому ухвалено рішення про скасування Берестейської церковної унії та підпорядкування церковної юрисдикції РПЦ.

5 рівень:

Крим приєднався до УРСР у 1954 році, але у 2014 році Росія анексувала півострів Криму. Це було здійснено шляхом незаконної військової окупації, що підтвердило міжнародне право, після чого це відбулося без згоди України та порушило принципи територіальної цілісності. Твердження В. Путіна про незаконність "передачі" Криму Україні є необгрунтованим та додати загальноприйнятим принципом міжнародного права.

Вас заинтересует