• Предмет: Химия
  • Автор: annasapoval83
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Схарактеризуйте місце неметалічних елементів у Періодичній системі та особливості будови електронних оболонок їхніх атомів.
Які речовини називають леткими сполуками з Гідрогеном? Наведіть приклади.

Ответы

Ответ дал: bbbb661
0

Ответ:

Неметаллические элементы в Периодической системе расположены на правой стороне, начиная с группы 14 и заканчивая группой 18. Особенностью неметаллов является то, что у них недостаточно электронов в последней энергетической оболочке для того, чтобы достичь октетного состояния. Поэтому они образуют химические связи с другими элементами, чтобы заполнить свою энергетическую оболочку.

Электронная оболочка атома неметалла строится по принципу от наименьших к наибольшим значениям энергии. На первой энергетической оболочке находится не более 2 электронов, на второй - не более 8, на третьей - не более 18 и так далее. Оболочки могут содержать более одной подоболочки, которые отличаются своими энергетическими уровнями. Внешняя энергетическая оболочка влияет на химические свойства атома, поскольку именно электроны на этой оболочке участвуют в химических реакциях.

В отношении названия неметаллических соединений с гидрогеном, они часто называются летучими сплавами. Летучими соединениями с гидрогеном являются соединения, в которых водород является одним из элементов и продуктом их химической реакции. Некоторые примеры таких соединений включают газообразный хлороводород (HCl), газообразный аммиак (NH3), газообразный сероводород (H2S) и многие другие.

Ответ дал: rhfcfdtw
1

Відповідь:

У Періодичній системі неметалічні хімічні елементи

займають правий верхній кут і містяться тільки у головних  підгрупах (А)  3-8 груп.

В електронній оболонці атомів неметалів на зовнішньому енергетичному рівні, як правило, міститься від 4 до 8 електронів. Виняток становлять лише Гідроген H, у якого в електронній оболонці атому взагалі тільки один електрон, Гелій He з двома електронами і Бор B, у якого на зовнішньому енергетичному рівні є три електрони.

Радіуси атомів неметалів є меншими, ніж у металів того ж періоду, тому в силу близькості позитивно зарядженого ядра атому, неметали добре утримують свої валентні електрони (електрони зовнішнього енергетичного рівня).

Головна відмінна властивість неметалів — це їх висока електронегативність, тобто здатність у хімічних сполуках притягувати електрони, але можуть і віддавати, залежно від того, з якими атомами сполучаються.

Усі ці  неметалічні елементи  відрізняються за властивостями.

Так, сім із них — Бор, Силіцій, Германій, Арсен, Стибій, Телур, Астат — за рекомендацією IUPAC називають напівметалічними, оскільки їм притаманні певні властивості металічних елементів: утворені ними прості речовини мають металічний блиск і, хоча й невеликою мірою, але проводять електричний струм, а деякі з них витісняють водень із кислот або утворюють катіони.

Елементи VIIIA групи є інертними, електронна оболонка їхніх атомів стабільна, вони не прагнуть приймати чи віддавати електрони. Хоча для важких інертних елементів відомі сполуки, наприклад KrF2 та XeO3.

З усіх неметалічних елементів тільки два — Гідроген і Гелій — є s-елементами, усі інші — p-елементи.

В інертних p-елементів на зовнішньому енергетичному рівні — октет електронів. Чим ближче певний елемент розташований до інертного, тим сильніше його атоми прагнуть приймати електрони, а отже, тим сильніше виражені неметалічні й окисні властивості.

Багато хімічних елементів утворюють сполуки з Гідрогеном.

Але характерною особливістю неметалічних елементів є те, що їхні сполуки з Гідрогеном леткі, тож вони мають молекулярні кристалічні ґратки і за звичайних умов перебувають у рідкому (вода та гідроген флуорид) або газуватому агрегатному стані.Хімічний зв'язок у  летких сполуках неметалів з гідрогеном--ковалентний полярний

Водні розчини більшості летких сполук неметалічних елементів із Гідрогеном — це кислоти, амоніак і фосфін у водному розчині є слабкими основами, а інші не виявляють кислотно-основні властивості.

Приклади:гідроген хлорид-НCl , гідроген сульфід-H2S,

амониак- NH3 , фосфін-PH3

Пояснення:

Приложения:
Вас заинтересует