• Предмет: История
  • Автор: mariiashark
  • Вопрос задан 3 месяца назад

6. Чим релігія стародавніх народів межиріччя відрізнялася від релігії євреїв? 8. Поміркуйте, чому правителям Стародавнього Сходу (Єгипет, Вавилон, Китай, Індія, Персія) притаманне саме одноосібне монархічне правління? Помогиитееее

Ответы

Ответ дал: xSpeedy
7

. Релігія стародавніх народів Межиріччя

Релігія стародавніх народів Межиріччя була політеїстичною, тобто вони поклонялися множині богів і богинь. Ці боги часто були пов'язані з природними явищами, такими як Сонце, Місяць, вода, землеробство тощо. Наприклад, у шумерів верховним богом був Енліль, бог повітря і бурі. У вавилонян верховним богом був Мардук, бог мудрості і справедливості.

Релігія стародавніх євреїв була монотеїстичною, тобто вони поклонялися єдиному Богу. Цей Бог був творцем світу і всіх живих істот, а також їхнім суддею. Він був милосердним і справедливим, але також і суворим.

Основні відмінності між релігією стародавніх народів Межиріччя та релігією євреїв можна узагальнити в наступній таблиці:

Критерій Релігія стародавніх народів Межиріччя Релігія євреїв

Політеїзм/монотеїзм Політеїзм Монотеїзм

Боги Пов'язані з природними явищами Єдиний Бог, творець світу

Природа Бога Часто суворі і безжальні Милосердний і справедливий

Стосунки між Богом і людьми Засновані на страху і покорі Засновані на любові і вірності

8. Одноосібне монархічне правління в Стародавньому Сході

Одноосібне монархічне правління було притаманне правителям Стародавнього Сходу з кількох причин.

По-перше, це було пов'язано з географічним положенням цих країн. Стародавній Схід був регіоном з численними природними ресурсами, такими як земля, вода, корисні копалини тощо. Контроль над цими ресурсами був життєво важливим для існування держави. Одноосібний монарх був єдиним, хто міг забезпечити такий контроль.

По-друге, Стародавній Схід був регіоном з високим рівнем соціальної нерівності. Правителі цих країн були представниками знаті, яка володіла більшістю земель і багатств. Вони були зацікавлені в тому, щоб зберегти свій статус і привілеї. Одноосібний монарх мав у своєму розпорядженні всі необхідні засоби для того, щоб придушити будь-які спроби повалення його влади.

По-третє, Стародавній Схід був регіоном з високим рівнем військової загрози. Правителі цих країн були змушені вести постійні війни, щоб захистити свої держави від загарбників. Одноосібний монарх мав у своєму розпорядженні всі необхідні засоби для того, щоб успішно вести війни.

Ось деякі приклади одноосібного монархічного правління в Стародавньому Сході:

В Єгипті фараони були одноосібними правителями протягом більшості періодів історії країни.

У Вавилоні царі були одноосібними правителями з часів Хаммурапі до падіння Вавилонської імперії.

У Китаї імператори були одноосібними правителями з часів першої імперії Цінь до падіння монархії в 1912 році.

В Індії правителі імперій Маурії і Гуптів були одноосібними правителями.

У Персії царі Ахеменідів і Сасанідів були одноосібними правителями.

Одноосібне монархічне правління було ефективним способом управління великими імперіями в Стародавньому Сході. Воно забезпечувало стабільність і порядок, а також дозволяло правителям успішно вести війни і захищати свої держави від загарбників.


mariiashark: Большое спасибо!
Вас заинтересует