• Предмет: География
  • Автор: kuzinavlada3
  • Вопрос задан 1 месяц назад

Поясніть на конкретних прикладах взаємозв'язок між тектонічною та геологічною будовою території України та корисними копалинами​

Ответы

Ответ дал: batkivnakristina950
2

Відповідь:

Пояснення:

Взаємозв’язок між тектонічними структурами, формами рельєфу і корисними копалинами прослідковується наступним чином:

Платформа (тектоніка) – рівна та стійка ділянка земної кори. На поверхні їй відповідають рівнинні форми рельєфу, сформовані денудацією (руйнуванням). Тому в межах таких ділянок переважають акумулятивні (накопичені) корисні копалини – нафта, газ, вугілля. Якщо в межах платформи на поверхню виходить кристалічний щит – тоді переважають магматичні (мінеральні) корисні копалини – руди чорних, кольорових та дорогоцінних металів.

Геосинклинальний (сейсмічний) пояс  - на поверхні йому відповідають гірські форми рельєфу. Тут переважають мінеральні копалини – метали, кварцити тощо.


batkivnakristina950: Я так думаю
Ответ дал: SuSXbetVosstanie
2

Тектонічна будова та геологічна структура території можуть суттєво впливати на розподіл корисних копалин. Розглянемо деякі конкретні приклади для України:

Карпати:

Тектоніка: Гірська система Карпат сформувалася в результаті зіткнення Євразійської і Паннонської плит, що відбувалося в юрсько-крейдянський періоди.

Геологія: В Карпатах розташовані родовища нафти та газу, а також мідних, свинцевих, цинкових руд. Наприклад, Миколаївське нафтогазоконденсатне родовище та родовище Прикарпаття.

Дніпровсько-Донецька западина:

Тектоніка: Ця западина сформувалася в рифейський період внаслідок розлому між Волинською і Східною гірськими системами.

Геологія: Знамените Дніпровсько-Донецьке вугільне родовище, яке має великі запаси вугілля. Тут також розташовані родовища залізних та марганцевих руд.

Кримський півострів:

Тектоніка: Тут присутня діяльність керсько-південноукраїнського розлому.

Геологія: Крим відомий нафтогазовими родовищами в Чорному морі, а також родовищами кам'яного вугілля і рудами заліза.

Причорномор'я:

Тектоніка: Регіон має складну тектонічну будову, пов'язану із зіткненням та рухами Азійської та Європейської плит.

Геологія: Тут знаходяться значні запаси газу і нафти в Чорному морі. Також розвинена видобуток кам'яного вугілля, руд заліза та марганцю.

Отже, взаємозв'язок між тектонічною та геологічною будовою території України визначає розташування корисних копалин та їх видобуток. Тектонічні процеси можуть створювати сприятливі умови для формування родовищ, що впливає на геологічну будову та розподіл корисних копалин на певних територіях.

Вас заинтересует