• Предмет: История
  • Автор: karina3769
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Мета: познайомити учнів з географічними і хронологічними межами історії Давнього Сходу; розповісти про природні умови та розташування давнього Єгипту, основні заняття його населення; дати уявлення про владу фараона; опрацювати терміни: «фараон», «жерці», «ном», «піраміди». У ч и т е л ь. Мабуть, усі чули про існування Єгипту. Як виникла і як розвивалася Єгипетська держава? Як вдавалося давнім людям побудувати такі величні піраміди, що збереглися до наших днів? Географічне положення Єгипту. Працюємо з картою 1. Порівняйте географічне положення Давнього Єгипту з Україною. 2. Назвіть річку, вздовж якої розташувалася держава Давній Єгипет. 3. Назвіть притоки Нілу. 4. Як називається пустеля, крізь яку тече Ніл? Формуємо поняття У тесті підручника учні знаходять визначення понять «бархан», «дельта», «хамсін» і записують їх у зошит. 1. Єгиптяни пояснювали причини розливу Нілу тим, що десь на півдні, за річковими порогами, в печері сидить бог Хапі. У руках у нього два жбани з водою, з яких він виливає воду. Влітку бог виливає води більше, тому Ніл виходить з берегів. Чи правильно стародавні єгиптяни пояснювали причини розливу Нілу? 2. Яке значення для єгиптян мали розливи Нілу? 3. Єгиптяни назвали свою країну «Чорна земля». Як ця назва була пов’язана з розливом Нілу? 4. «Єгипет — дарунок Нілу». Поясніть цей вислів. 5. На основі тексту зробіть припущення, яке основне заняття було в єгиптян. 6. Які умови необхідні для швидкого росту рослин? (Сонячне світло і тепло, родючі ґрунти і вода) Чи існували ці умови в долині Нілу? Доведіть. єгиптяни вживали запобіжних заходів, щоб уникнути негативних наслідків розливів, що вони робили, щоб зберегти воду для поливу. Як ви вважаєте, чому розливи Нілу відбувалися влітку, а не так, як у нас, — навесні? В Єгипті почали виникати класи рабів, рабовласників і селян. Виникнення держави в Єгипту: появу нерівності, боротьбу між номами за владу, про перемогу в 3100 р. до н. е. Верхнього Єгипту на чолі з царем Міною. 2. Використовуючи додаткові джерела інформації, скласти пись- мові оповідання: • «Життя фараона у Давньому Єгипті». • «Життя вельможі у Давньому Єгипті». • «Життя селян Давнього Єгипту». • «Життя ремісників у Давньому Єгипті». • «Життя воїна у Давньому Єгипті»​

Ответы

Ответ дал: olazitkova8
0

Ответ:

Цілі уроку:

1. Познайомити учнів з географічними та хронологічними межами історії Давнього Сходу.

2. Розповісти про природні умови та розташування Давнього Єгипту, основні заняття його населення.

3. Дати уявлення про владу фараона.

4. Опрацювати терміни: "фараон", "жерці", "ном", "піраміди".

Хід уроку:

1.Введення (5 хв)

- Вчити учнів чітко розуміти мету уроку та тему.

- Задати питання: "Чи чули ви коли-небудь про Давній Єгипет? Що ви знаєте про цю історичну епоху?"

2.Активізація знань (10 хв)

- Подивитися на карту та обговорити географічне положення Давнього Єгипту.

- Розглянути особливості природних умов, зокрема, розливів Нілу.

3.Опрацювання термінів (15 хв)

- Пояснити основні терміни: "фараон", "жерці", "ном", "піраміди".

- Використовуючи текст та обговорення, засвоїти ці поняття.

4.Робота з історичним матеріалом (15 хв)

- Розповісти про виникнення держави в Єгипті, визначення класів та боротьбу за владу.

- Вивчити життя різних соціальних верств в Давньому Єгипті.

5.Підсумок (5 хв)

- Зробити висновки про основні аспекти життя в Давньому Єгипті та важливість річки Ніл.

6.Домашнє завдання (5 хв)

- Написати оповідання на вибір на тему: "Життя у Давньому Єгипті: фараон, вельможа, селянин, ремісник, воїн".

Закінчити урок, перевіривши розуміння учнями основних аспектів історії Давнього Єгипту та їхню готовність висловлювати свої думки та аналізувати інформацію.

Вас заинтересует