• Предмет: Биология
  • Автор: katakaluznaa231
  • Вопрос задан 1 месяц назад

ЗАСТОСУЙТЕ СВОЇ ЗНАННЯ І ВИЗНАЧТЕ ОЗНАКИ, ЗА ЯКИМИ ПОРIВНЮЮТЬ ГЕНОМИ КИШКОВОЇ ПАЛИЧКИ ТА ЛЮДИНИ. ЗРОБІТЬ ВИСНОВОК ПРО ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ОРГАНІЗАЦІЇ ГЕНОМУ ІЗ РІВНЕМ СКЛАДНОСТІ ОРГАНІЗМІВ. Ознака Геном прокаріотів (на при- кладі кишкової палички) У вигляді нуклеоïда та плазмiд Як правило, одна, має вигляд кільця Близько 1 000 4,6 млн пар нуклеотидів 15-20% Оперонна органiзацiя, вiдсут- нiсть мозаїчності структурних генiв Геном еукаріотів (на прикладі людини розумноï) в ядрі та мітохондріях 46, кожна з яких має вигляд лінійної структу- ри й утворює одну хромосому 20-25 000 3,2 млрд пар нуклеотидів 95-98% Відсутність оперонної організації, мозаїчна будова структурних генів, ускладнення регу- ляторних генів, збільшення спейсерів​

Ответы

Ответ дал: dianakiara
1
Геноми кишкової палички (прокаріоти) та людини (еукаріоти) мають декілька відмінних ознак.

Ознаки геному кишкової палички (кишкової палички E. coli) включають:
1. Геном прокаріотів має форму нуклеоїда та плазмід. У нього зазвичай є один кільцевий генетичний матеріал.
2. Розмір геному кишкової палички становить близько 4,6 мільйонів пар нуклеотидів.
3. Вмістить 15-20% неїонних пар нуклеотидів.
4. Оперонна організація геному кишкової палички робить його структуру менш "мозаїчною", оскільки відсутня розбиття генів на окремі промоторні та кодуючі послідовності.

Ознаки геному людини (речовини уражаються особою з розумом) включають:
1. Геном людини знаходиться як у ядрі, так і в мітохондріях. У людини є 46 хромосом, кожна з яких є лінійною структурою та формує одну хромосому.
2. Розмір геному людини становить близько 3,2 мільярда пар нуклеотидів.
3. Вмістить 95-98% неїонних пар нуклеотидів.
4. Відсутність оперонної організації, мозаїчна будова структурних генів, ускладнення регуляторних генів та збільшення спейсерів роблять геном людини більш складною структурою.

Зробивши порівняння, можна зробити висновок, що взаємозв'язок між організацією геному та рівнем складності організмів має певний шаблон. Прокаріоти, такі як кишкова паличка, мають більш просту організацію геному з меншою кількістю генетичного матеріалу та меншим різноманіттям генетичних структур. З іншої сторони, еукаріоти, наприклад, людина, мають більш складну організацію геному з більшою кількістю генів та більшою різноманітністю в їх структурах. Це свідчить про те, що рівень складності організму може бути пов'язаний з організацією його геному.
Вас заинтересует