Срочнооо!!!!!!!!!!
Напишіть доповідь на тему
«Компʼютерна залежність. Вигадка чи реальна загроза?»

Ответы

Ответ дал: annaaa9946
2
В даний час все більш актуальною стає проблема комп’ютерної залежності. Так що ж це таке? За визначенням «комп’ютерна залежність» – це захоплення, пов’язані з використанням комп’ютера, що приводить до різкого скорочення всіх інших видів діяльності, обмеження спілкування з іншими людьми. Основним показником наявності залежності є концентрування власного життя, інтересів людини навколо комп’ютера.

Коли говорять про комп’ютерну залежність, насамперед, мають на увазі її наявність саме у дітей, які найбільш чутливі до цієї сучасної іграшки.

Найчастіше молодих людей приваблює в комп’ютері:

– наявність індивідуального простору, власного світу, в який має доступ лише він сам

– можливість самостійно приймати рішення, діяти на власний розсуд, розуміючи, що ці дії не можуть нести за собою тяжких наслідків

– внаслідок цього, відсутність відповідальності, яке так наполегливо вимагає старше покоління в особі батьків і педагогів

– відхід від реальності, абстрагування від навколишнього світу

– реалізація своїх прагнень і фантазій, а також можливість виправити свою помилку

– шанс придумати собі новий образ, який ніхто не засудить і не перевірить його на правдоподібність.

До цього ж відносяться різноманітні мережеві ігри, де дитина має можливість придумати собі персонаж і розвинути його здібності. А це – саме те, що так важко зробити в сучасному реальному житті.

Як стверджує психолог С.Степанов «… різниця полягає в тому, що одна справа спостерігати за подіями в кимось придуманому світі, інше – стати їх учасником, а то й головним героєм. Причому світ можна вибрати або перебудувати по своєму смаку, і погеройствувати всмак. Тяга до цього особливо велика, коли реальний світ не радує і не дає людині себе гідно проявити ».

Інша форма залежності – спілкування в чатах на форумах і т.д. Молоді люди шукають собі друзів за інтересами, або з подібними життєвими проблемами. У найскладніших випадках це може привести до повної заміни реальних близьких і друзів віртуальними. Однак це самий крайній варіант. Проведення часу за комп’ютером може бути корисним дозвіллям, якщо не переходить всі межі дійсності.
Вас заинтересует