• Предмет: Биология
  • Автор: ratmirivanov25
  • Вопрос задан 1 месяц назад

* Підготувати презентацію: про різноманітність ссавців: Хижі, Китоподібні, Примати
треба просто написати що треба написати у презинтації

Ответы

Ответ дал: kurlatolesya
1
Ряд Хижі в основному м'ясоїдні, іноді — всеїдні тварини. Вони мають добре розвинені ікла, один кутній зуб з кожного боку щелепи перетворився на так званий хижий. Він великий за розмірами, з гострим ріжучим краєм: за його допомогою тварини подрібнюють кістки, перерізають сухожилки тощо. У Хижих різці малі, корінні горбкуваті зуби з гострими ріжучими вершинами. У хижаків добре розвинена мускулатура, великий розвинений головний мозок.

Ряд Китоподібні повністю перейшли до водного способу життя. Їхні передні кінцівки перетворилися на ласти, а задні зникли. Шкіра китоподібних майже позбавлена волосяного покриву, відсутність якого компенсується добре розвиненим підшкірним жировим прошарком (його товщина може перевищувати 50 см). Легені мають великий об’єм, що надає змоги тривалий час перебувати під водою. Ніздрі зсунуті на тім’я, відкриваються лише під час вдиху та видиху, решту часу - закриті клапанами. У китоподібних добре розвинені зір і особливо слух. Зубаті кити здатні до ехолокації. Язик добре розвинутий, м'які губи відсутні. Слинних залоз немає або вони недорозвинені. Китоподібні заковтують здобич цілком, не пережовуючи.

Примати — найбільш високорозвинені ссавці, до яких належить і людина. Примати поширені в тропічних та субтропічних районах Північної та Південної Америки, Африки та Азії. Більшість приматів проживають в лісах. Приматам притаманні соціальні зв'язки, більшість з них живуть стадами або сімейними групами. Спільною ознакою приматів є рухливі п’ятипалі кінцівки хапального типу. Великий палець протистоїть іншим, що дає змогу урізноманітнити хапальні рухи. Свободу дії забезпечує наявність ключиць у поясі верхніх кінцівок. Під час пересування по землі примати спираються на всю стопу. Добре розвинений головний мозок. З органів чуття найкраще розвинені органи слуху та зору.
Вас заинтересует