Вітальне слово Миколі Кулішу

Ответы

Ответ дал: BigBrain321
0

Ответ:

Объяснение:

Згадуються ювілейні урочистості, присвячені 100-річчю з дня народження М. Г. Куліша у 1992 році, а нині уже 2012 рік – минуло 20 літ з того часу, і ми вже відзначаємо 120-річчя. І як приємно бачити, що традиція вшанування великого земляка гідно продовжується на високому рівні. Пам’ять про нього не гасне. Затверджена і проводиться в життя широка й оригінальна програма вшанування видатного ПИСЬМЕННИКА, ЛЮДИНИ, МИТЦЯ світового значення. З великими труднощами починалося визнання після довгого забуття й реабілітації (1956 р.) «орла духовних висот», як сказав В. Сосюра, не тільки земляками, а й усією Україною. Багато цікавих заходів відбулося у нас в ці ювілейні дні.

Розпочалися вони 7 грудня у переповненій малій залі Херсонського академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша презентацією ошатно, з любов’ю оформленої книги «П’єси» М. Куліша, щойно виданої за підтримки голови Херсонської облдержадміністрації М. М. Костяка тиражем 1000 примірників. Це — подія, як на сьогодні. Чимало енергії й сил доклав для її появи голова обласної організації Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук В. Загороднюк.

Було багато сказано приємних і заслужених слів артистами театру, письменниками та представниками громадськості міста, зокрема О. Книгою, А. Концедайлом, В. Загороднюком, В. Куликом, про Миколу Куліша.

У презентації книги «П’єси» взяли участь шановні гості: професор Києво-Могилянської академії В. Панченко, народна артистка, лауреат Шевченківської премії Л. Кадирова, доктор мистецтвознавства Н. Корнієнко з Києва та ін.

Кожному присутньому була подарована на пам’ять презентована книга М. Куліша, яка вийшла у серії «Літературні скарби Херсонщини». Під час презентації була вручена й обласна літературна премія ім. М. Куліша поетові-землякові Вікторові Андреєву за збірку поезій «Повернення до осені» (2012).

Наступного дня у переповненій великій залі театру ім. М. Куліша відбувся літературно-мистецький концерт. З вітальним словом виступила заступник голови Херсонської облдержадміністрації Г. Пономаренко. Її змінили представники театру, київські гості Л. Кадирова, Н. Корнієнко, В. Панченко. Вони згадували про трагічне життя драматурга, визначали значення його творчості і видатні заслуги та місце у світовій літературі. Присутні переглянули фільм «Микола Куліш» та фрагмент вистави молодого талановитого режисера театру В. Білозеренка, який вдало вписався у концертну програму.

Тепло вітали присутні глядачі артистів театру ім. М. Куліша та гостей, які влаштували незабутнє дійство. У фойє театру була відкрита виставка документів та матеріалів і книг з держархіву та музеїв міста про М. Куліша.

Увечері в малій залі театру була представлена глядачам дипломна вистава студентів факультету радіо та телебачення Київського національного театрального університету ім. І. Карпенка-Карого. Вистава пройшла з великим успіхом.

9 грудня делегація письменників, артистів та херсонців автобусом виїхала відвідати місця, пов’язані з життям і творчістю М. Г. Куліша, – Чаплинку, де пройшло його дитинство й навчання в початковій школі, та Цюрупинськ (колишні Олешки), де він продовжував навчання та пізніше працював деякий час. Там теж були проведені цікаві заходи спільно з місцевими активістами, перед якими виступили херсонські поети, артисти, зокрема В. Загороднюк, А. Кичинський, В. Кулик, А. Концедайло, у будинках культури та школі, яка названа ім’ям М. Куліша. Їм подарували книги із серії «Скарби літературної Херсонщини» – «П’єси» М. Куліша.

Ювілейні заходи тривають: у ці дні в Херсонському державному університеті проходить Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 120-річчю з дня народження М. Куліша.

Так відзначили на Херсонщині ювілей свого земляка – знакової ОСОБИСТОСТІ, ЛЮДИНИ, ПИСЬМЕННИКА, славетного драматурга, за словами М. Бажана, — одного з найвидатніших представників не лише української, але й світової літератури.

Вас заинтересует