Диктант
Розкрити дужки по всім правилам
Роставити коми

Стиль барок(к)о що з І(і)талії поширився по всій З(з)ахідній Є(є)вропі сприйняла українська архітектура здебільшого через Г(г)аличину надавши йому власної творчої самобутності. Дорогоцінними пам'ятками того періоду постали два храми в Г(г)устинському монастирі. 1682 року почали будувати П(п)реображенський собор недалеко від Лубен що на П(п)олтавщині. На високогірному березі річки у мальовничій лісній околиці підвівся благоліпний храм. Архітектор Йоган Баптист став опоряджати його на зразок західноєвропейських будівель а потім наші майстри що завершували роботи додали цілком характерні для українського барок(к)о деталі. У бароковій архітектурі єднаються велич загальноєвропейського мистецького прагнения й українська майстерність. Згадаймо знакові взірці цього стилю собор Святого Юра у Львові дзвіниця Софії Київської Андріївська церква. Іконостас української церкви виокремлюється як твір мистецтва дістаючи багату часто кількаповерхову композицію. У ньому легко вгадуються риси з природи та побуту національний колорит. Старі майстри з тонким мистецьким відчуттям вибирали місця для зведення церков. Храмові споруди над будинками та садами надають єдності й витонченості краєвидові єднаючи небо й землю.​

Ответы

Ответ дал: XxKillixs
1

Стиль бароко, що з Італії поширився по всій Західній Європі, сприйняла українська архітектура здебільшого через Галичину, надавши йому власної творчої самобутності. Дорогоцінними пам'ятками того періоду стали два храми в Густинському монастирі. 1682 року почали будувати Преображенський собор недалеко від Лубен, що на Полтавщині. На високогірному березі річки у мальовничій лісній околиці підвівся благоліпний храм. Архітектор Йоган Баптист став опоряджати його на зразок західноєвропейських будівель, а потім наші майстри, що завершували роботи, додали цілком характерні для українського бароко деталі.

У бароковій архітектурі єднаються велич загальноєвропейського мистецького прагнення й українська майстерність. Згадаймо знакові взірці цього стилю: собор Святого Юра у Львові, дзвіниця Софії Київської, Андріївська церква. Іконостас української церкви виокремлюється як твір мистецтва, дістаючи багату, часто кількаповерхову, композицію. У ньому легко вгадуються риси з природи та побуту, національний колорит. Старі майстри з тонким мистецьким відчуттям вибирали місця для зведення церков. Храмові споруди над будинками та садами надають єдності й витонченості краєвидові, єднаючи небо й землю.

Вас заинтересует