• Предмет: Психология
  • Автор: koti4eg2012
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Прочитайте наведений нижче уривок із твору К. Гордієнко «Буймир». Обґрунтуйте на його основі зв’язок мислення з іншими пізнавальними процесами. Юрій Іванович … зачав читати, як латану свитину з каліки знімають, розпинають вдову за подушне… Вперше заробітчани почули з уст майстра про гірку долю співця-кріпака Шевченка, як його цар мучив, карав, та він не покаявся, сіяв полум’яне слово про волю між людьми, розкривав очі, бо вже стільки людської крові пролилось, втопити всіх імператорів би стало… «Чи буде правда на землі?» – ця думка давно Захарове серце клопоче. «Повинна буть, –гнівно кобзар прорікає, – бо сонце стане і осквернену землю спалить…
Оживуть степи, озера, і вільні люди посходяться, і осядуть веселі села… І вже іскра проти панів тліє, дожидає тільки рук твердих та сміливих». Страшна дійсність розкривалася перед Захаровими очима.
… Рідним словом великий співець – кріпак промовляв до людей, виводив
на ясну путь…

Ответы

Ответ дал: akiroverno75
1
У цьому уривку з твору «Буймир» ми спостерігаємо зв'язок мислення з пізнанням та розумінням. Юрій Іванович, читаючи про долю Шевченка, переносяться в минуле, сприймаючи історію, в якій глибоке мислення про правду, волю та людську долю співзвучить із його внутрішнім світанком пізнання. Через слово кобзаря, Захаров розуміє не лише історичні факти, а й важливі пізнавальні ідеї – потребу волі, правди та народження нового світу. Це свідчить про те, як мислення не лише аналізує інформацію, а й сприймає, розуміє та розкриває пізнання через історію та ідеї, вкладені в слово великого співця.
Вас заинтересует