Написати п'єсу на вибір

Ответы

Ответ дал: nikepavlyuk
0

Відповідь:

Пояснення:

«Розбійники» Історія створення

Перша драма Шиллера «Розбійники» створювалася в останні місяці перебування Фрідріха в академії Калсшуле. Він писав її уривками, здебільшого вночі. Творити йому доводилося в тяжких умовах академічної казарми, де заборонялася творчість, де навіть листи ретельно переглядалися. Писав їх під час занять або в лазареті, прикинувшись хворим, а написані сцени ховав у різних медицинських книгах. Поштовхом до написання послужило прочитане у 1777 році оповідання Даніеля Шубарта, поета, публіциста і композитора, про двох ворогуючих між собою братів і про замах одного з них на життя батька, якого рятує інший брат. Цією сюжетною канвою скористався Шиллер, але драматург увів у сюжет розбійників, показавши їх людьми поза законом, які, проте, діють справедливо. У 1781 році драма була завершена, а 13 січня 1782 року «Розбійники» були вперше показані на сцені Мангеймського театру. Вистава мала великий успіх. Герцог Вютемберзький, довідавшись про виставу, наказав посадити автора «Розбійників» на гауптвахту. До того ж він заборонив йому писати що-небудь, окрім творів з медицини. Потім пішли тріумфальні вистави в багатьох інших містах Німеччини. У 1781 році своїм коштом анонімно Фрідріх Шиллер друкує драму «Розбійни­ки» накладом 800 примірників.

Композиція

Драма «Розбійники» складається з п'яти дій, п'ятнадцяти сцен. На першій сторінці її Шиллер поставив слова: «Місце дії — Німеччина». У перших же сценах виникає гострий драматичний конфлікт. Експозиція і зав'язка дії дані Шиллером одночасно. Франц Моор планує зле проти свого брата Карла, хоче, щоб батько прокляв його і відмовив брату в спадщині. Карл Моор бачить у цьому новий прояв несправедливості і стає ватажком розбійницької ватаги. Ворожнеча братів ускладнюється суперництвом через кохання до Амалії, яка кохає Карла. Франц доходить до того, що хоче вморити батька голодом. Стрімкі події завершуються фіналом, у якому гинуть Франц, Амалія, старий Моор, а Карл відрікається від свого бунту.

Дійові особи

Граф фон Моор — батько Карла і Франца

Карл — старший син графа, коханий Амалії

Франц — молодший син графа

Амалія фон Едельрейх.

Шпігельберг, Швейцер, Грімм, Раман, Шуфтерле, Роллер, Косинський, Шварц — разбійники

Герман — позашлюбний син дворянина

Даніель — слуга графа фон Моора

Тематика

Тематика драми — ворожнеча і ненависть між близькими людьми; відповідальність людини за свій вибір і свої вчинки Основну думку вимовляє священик: немає більшого гріха, ніж батьковбивство і братовбивство. Карл у фіналі нарікає: «О, я дурень, який мріяв виправити світло злиднями і дотримуватися законів беззаконням!» У передмові Шиллер зазначає, що його мета: «підглянути найпотаємніші порухи душі». Проблеми, що піднімаються в драмі — людські пристрасті: помста і зрада, наклеп старшого сина, горе обманутого батька, вибір Амалії, вірність слову.

Сюжетні лінії

Події відбуваються в Німеччині протягом двох років. У родовому замку баронів фон Моор живуть батько, молодший син Франц і вихованка графа, наречена старшого сина, Амалія фон Едельрейх. Зав'язкою став лист, отриманий Францем від адвоката з Лейпцига, в якому розповідається про безпутнє життя Карла, студента Лейпцігського університету. Негарний горбатий Франц розпочинає плести підступні інтриги проти брата і батька.

У драмі дві сюжетні лінії. Перша сюжетна лінія пов'язана з інтригами Франца. Крок за кроком він наближався до своєї мети — стати повновладним господарем замку. Спочатку шляхом наклепу та обману він прибрав зі свого шляху старшого брата Карла і намагався зганьбити його перед нареченою Амалією. Потім змушував дівчину до шлюбу; брехливою звісткою про смерть Карла призвів старого батька до тяжкої хвороби. Франц запроторив немічного графа до вежі, де на того чекала голодна смерть. Коли ж він упізнав у загадковому відвідувачеві замку брата Карла, то дав слузі таємний наказ вбити його. Ця лінія закінчила смертю самого інтригана.

Друга сюжетна лінія — це лінія Карла Моора і розбійників. Через підступність Франца Карл залишався без засобів до існування. Його переслідували жандарми. У відчаї він пристає на пропозицію друзів і стає отаманом ватаги розбійників. Ф. Шиллер намагався перш за все зазирнути в душу персонажів, показати їхнє ставлення до подій та до власних вчинків. Утворі багато монологів, перш за все головних антагоністів — Карла і Франца.

Герої

7

Вас заинтересует