Діти рано ставали дорослими. Поруч із детячими розвагами впевнино крокувало справжнє житя насичене працею і турботами. Пятирічне дівча колесало меншого братика. Хлопчик був завз’ятим чиредником його могли віддати в науку до майстра. Трохи пізьніше хлопя подавалося на заробітки. Зароблені гроші зрозуміло йшли на користь сім’ї. Та ось юнак голив бороду залишаючи вуса як ознаку козацтва. Батько мав право зазначити Син мій та розум в нього свій. З цього віку хлопець вважався парубком. На парубоцькі громади накладалися обов’язки допомога старим і немічним впорядкуваня самітних могил прикрашання перед святами храму. Парубоцтво певний рубіж у житті юнака. “Не той козак що на коні а той що під конем” - говорили запорожці. Вони мали на увазі що тільки в біді випробовуєця характер молодого воїна. Юнак не міг стати січовиком неподолавши човном Дніпровські пороги. Невмілого й вередливого відправляли додому

по нормальному плиз ​

Ответы

Ответ дал: vovaparhomchyk30
1

Ответ:

**Розповідь про парубоцтво в минулому:**

Діти швидко переходили в світ дорослих. Навколо ігор та розваг майорили реальні турботи і праця. П'ятирічна дівчина турботливо піклувалася про свого меншого брата, а хлопчик вже у віці, коли його могли вивести до майстра для навчання.

Трошки пізніше хлопець вирушав на заробітки, а зароблені гроші служили для підтримки родини. Одного разу вирішивши підстригти бороду, він залишив справжні козацькі вуса. Батько визначив його як розумного і вірного, вказавши, "Сину мій, у нього свій розум."

З цього часу хлопець вже вважався парубком, і його обов'язки розширювалися - від допомоги старшим і немічним до прикрашання храму перед святами. Парубоцтво визначало новий етап у житті юнака. Запорізькі козаки казали: "Не той козак, що на коні, а той, що під конем," підкреслюючи, що справжній характер виявляється в біді. Юнаки, які не взяли б участі у випробуванні – переправі човном через Дніпро, залишалися додому, що свідчило про їхню неспроможність та звередінілість.


vovaparhomchyk30: ой сорри
vorobevakata949: так а поможешь мне или нет?
vovaparhomchyk30: а что тут вобще делатть
vovaparhomchyk30: а то просто текст прислал
vorobevakata949: ну смотри нужно будет сделать, переказ твору своими словами и поставить там коми, тире и так далее
vovaparhomchyk30: ок ща сделаю
vorobevakata949: сделай плиз правильно
vovaparhomchyk30: У той час діти швидко перетворювались на дорослих. Поблизу ігор та розваг для дітей розцвітало справжнє, наповнене працею та турботами, життя. П'ятирічна дівчинка весело гуляла зі своїм меншим братом. Хлопчик вже в молодому віці був завзятим господарем, його навіть могли вивчити у майстра. З часом юнак вирушав на заробітки, і зароблені гроші природно ішли на допомогу сім'ї. Однак ось настав час, коли юнак вирішив голити бороду, залишаючи лише вуса, щоб вони служили ознакою його козацького статус
vovaparhomchyk30: далі сам
vorobevakata949: спасибо
Вас заинтересует