Напишите ответы по контрольной даю 50 балов
1.Нестор літописець був: а) відомим руським філософом; б) монахом Києво-Печерського монастиря; в) братом Кия, Щека і Хорива. Г) воїном 2.Найдавніший літопис Київської Русі
А «Києво-Печерський патерик» Б «Повість временних літ»
В «Пересопницьке Євангеліє» Г) « Козацький літопис» 3. Чому Берегиню почали зображувати на рушниках?
А На згадку про ті часи; Б для краси; В для захисту оселі; Г згідно з законом.
4. Який твір доносить до нас народні уявлення про виникнення козацтва, Війська Запорозького ? А «Про засновників Києва» Б «Богатирська застава» В «Старі Кодаки й перші запорожці-козари » Г «Берегиня» 5.Твір Олександра Олеся «Микита Кожум'яка» належить до жанру... а) поезії; б) легенди; в) казки-драми; г) оповідання. 6. «Але неволі мусим крикнути: “Доволі!”, досить вам зубів і лап! Хто не бореться, той раб!» –твердить персонаж драми-казки Олександра Олеся «Микита Кожум’яка» А Князь Б Княгиня В Микита Г Посланець 7.Встановіть відповідність між назвою і уривком із твору (2б.) 1.«Старі Кодаки й перші запорожці-козари » 2. «Богатирська застава » 3. « Про засновників Києва» 4. «Калина» А. Була січа люта . Лише воєвода Свенельд пробився до Києва зі жменькою воїв. Решта загинули. І передусім сам князь Святослав, що хоробро бився до останнього подиху. Б.Козари ж, як розказують, з великою силою народу вийшли із-за Києва, з своїм ватажком, кошовим Германом, і, осадившись по тім боці Дніпра,— на північний схід,— близенько присусідились до того польського князька. В. Не міг покинути журавель таку красу. Так і залишився з нею назавжди. Напував її водою і беріг від усього злого. Г. А навколо города був ліс і пуща велика, і ловили там звірів. І були ті мужі мудрими й тямущими, і називалися вони полянами, від них в Києві є поляни й до сьогодення.
8.Установіть відповідність між висловлюванням і персонажем, якому цей вислів належить.(1б)
Дійова особа Слова
1.Дівчина
2.Князівна
3.Князь
4.Княгиня А. Мовчи... Бо й стіни мають вуха!..
І що, коли нас Змій підслухав, —
Удвох загинем в одну мить!
Б. Все зроблю , сивенький мій,
Тільки б завтра був двобій!
В.Та в мені живе надія,
Що загине й він колись.
Г. Може, знайдеться в державі
Юнак хоробрий, молодий.




9.Установити відповідність між поняттям та його визначенням(1б)
1 Легенда А Усне оповідання про визначні історичні події та їхніх героїв.
2 Народний переказ Б Літературний жанр, у якому оповідь велася за роками (хронологія). Писалися переважно церковнослов’янською мовою, з численними вкрапленнями місцевої лексики. В інших християнських країнах подібні давні твори мають назву «хроніки».
3 Літопис В Розповідь казкового чи фантастичного характеру про незвичайну подію або життя й діяльність якоїсь особи. У ній здебільшого йде мова про реальну особу, яку знає і любить народ.
4 Міф Г Розповідь , що передає уявлення наших далеких предків про створення світу, його будову, про богів і демонів, різних фантастичних істот.

10.Дайте відповіді на питання (2б.) а)Хто автор книжки « Міфи і легенди давньої України» ? б)Які ознаки має літературний твір, створений за мотивами літописної оповіді про Микиту Кожум`яку О.Олеся?
в) Розкажіть про найдавнішу писемну пам’ятку історії та літератури нашого народу (автор, назва, особливості).
г) Художній твір, який написаний спеціально для сценічної постановки в театрі та який складається переважно з діалогів і монологів, називають ………..
11. Виконайте ОДНЕ із завдань. (Правильна, змістовна, цікава відповідь – 3 бали.) Дайте розгорнуту відповідь на питання : «Чи можна вважати Будимира й оборонців застави героями?» або Напишіть короткий твір-роздум «Чи треба зберігати історичні реліквії?» (5-6 речень)


Devofficial: ВЫ ДОЛБОЁБЫ ПИШИТЕ МНЕ КОНТРОШУ ЗДАВАТЬ

Ответы

Ответ дал: denikordas
0

Ответ:

Відповіді:

а) братом Кия, Щека і Хорива.

Б «Повість временних літ»

В для захисту оселі

Г «Старі Кодаки й перші запорожці-козари»

б) легенди

В Микита

Відповідності:

«Старі Кодаки й перші запорожці-козари» - Була січа люта...

«Богатирська застава» - Козари ж, як розказують...

«Про засновників Києва» - Не міг покинути журавель...

«Калина» - А навколо города був ліс і пуща велика...

Відповідності:

Дівчина - Мовчи... Бо й стіни мають вуха!..

Князівна - Все зроблю, сивенький мій...

Князь - Та в мені живе надія...

Княгиня - Може, знайдеться в державі...

Відповідності:

Легенда - Розповідь казкового чи фантастичного характеру про незвичайну подію або життя й діяльність якоїсь особи.

Народний переказ - Літературний жанр, у якому оповідь велася за роками (хронологія). Писалися переважно церковнослов’янською мовою, з численними вкрапленнями місцевої лексики. В інших християнських країнах подібні давні твори мають назву «хроніки».

Літопис - Усне оповідання про визначні історичні події та їхніх героїв.

Міф - Розповідь, що передає уявлення наших далеких предків про створення світу, його будову, про богів і демонів, різних фантастичних істот.

Відповіді на питання:

а) Автор книжки «Міфи і легенди давньої України» - Анатолій Дмитренко.

б) Літературний твір, створений за мотивами літописної оповіді про Микиту Кожум'яку О. Олеся, має ознаки епосу. Він вражає образами героїв, їхніми подвигами та взаємодіями, розкриває соціокультурний контекст історичного часу.

в) Найдавніша писемна пам'ятка історії та літератури України - Первісне літописування, зокрема «Повість временних літ».

г) Художній твір, який написаний спеціально для сценічної постановки в театрі та який складається переважно з діалогів і монологів, називають драмою.

Відповідь на завдання (за вибором):

Можлива розгорнута відповідь на питання "Чи можна вважати Будимира й оборонців застави героями?" може бути наступною:

Так, Будимир і оборонці застави можуть бути вважані героями, оскільки вони виявилися вірними своїй землі та гідно вистояли перед супротивниками. Їхня безстрашність, відданість і вірність принципам стали прикладом для інших, а їхні дії врятували частину країни від небезпеки. Такі герої втілюють в собі дух справжнього захисника та патріота.

або

Короткий твір-роздум "Чи треба зберігати історичні реліквії?":

Зберігати історичні реліквії важливо, оскільки вони є не лише фізичними артефактами минулого,

Объяснение:

Вас заинтересует