1. Прочитайте тексти. Визначте тип мовлення та стиль кожного з них. Текст 1. Висока дзвіниця домінує на територією Софійського заповідника. Вона була пер- шою кам'яною спорудою, збудованою на подвір'ї Софійського монастиря після пожежі 1697 року. Її споруджено в 1699-1706 роках. Спочатку споруда була триярусною. Архітектор дзвіниці не- відомий. У документах збереглося лише ім'я Сави Яковлєва, який брав участь у її спорудженні. Невдовзі після закінчення будівництва верхні яруси дзвіниці внаслідок землетрусу почали руй- нуватися. У 1744-1748 роках дзвіницю відбудовано під керівництвом відомого петербурзького архітектора Й. Шеделя. Два верхні яруси було розібрано й замість них споруджено нові. Над ви- конанням ліпного декору фасадів працювали українські майстри i3 Жовкви Іван і Степан Сто- бенські. Нова дзвіниця теж була триярусною. Її вінчав барочний купол із високим позолоченим шпилем (3 підручника). Текст 2. Собор, що височить на майдані, тане верхами в сутіні неба, - часом чи не заспіває він теж, тихо, віддалено? Мовчить собор. Не видно облупленості, іржі на банях, ніч скрадає на ньому всі травми часу. Навколо вирують пристрасті, ламаються списи в щоденних баталіях, що їх ведуть будівничі з браконьєрами, а він стоїть, думає свою одвічну думу... Темрявою ночі окутаний, зірок дістає шо- ломами своїх бань крутолобих... Стоїть серед заводського селища весь освітлений, парусно-пов- ний та чистий, як тоді у минувшині, коли вперше тут виник, вичарувався з душі своїх мудрих і дужих майстрів (За Олесем Гончаром). Текст 3. Собор стояв посеред снiгiв у холодній білій самотизні. Возносився рожево пiд саме небо, і низькі хмари черкали об найвищу баню, заплутувалися безпорадно поміж бань нижчих, умить зупинялися у своєму бігові, і тоді видавалося, ніби починає летіти понад землею сам со- бор, і суцільна його дивна рожевість заступалася жовтістю від кованого золота, яким покрито було бані, - і весь собор зненацька засвічувався, мов щiльник, повний меду, і в найпохмуріших душах ставало ясніше від того видовища (П. Загребельний). Баня - опуклий дах, що має форму півкулі; купол. Прочитайте пам’ятку для складання твору-опису й напишіть у художньому стилі твір-опис пам'ятки історії та культури, яку ви вважаєте найцікавішою. Пам'ятка Як складати твір-опис 1. Осмисліть тему творчої роботи. 2. Визначте обсяг роботи. 3. Обміркуйте, яку інформацію про пам'ятку вам необхідно дібрати. 4. Зберіть фактичний матеріал (величина пам’ятки, матеріал, з якого її виготовлено, тощо). 5. Складіть короткий словник термінів, які ви будете використовувати. 6. Складіть план твору. 7. Запишіть текст твору в чернетці. 8. Вiдредагуйте й перевірте написане. 9. Перепишіть твір у зошит. ЗАУВАЖТЕ! Описуючи рiзнi обекти, керуйтеся універсальною формулою де? що? який? (або де? який? хто?). де? Ліворуч від храму Навколо нього ОПИС хто? що? стоїть фонтанчик, красуються квіти - який? виготовлений із білого мармуру. бiлi, сині й рожеві.​

Ответы

Ответ дал: rugalanbrey2009
1

Ответ:Текст 1: Технічне описове мовлення, науковий стиль.

Текст 2: Художнє мовлення, художній стиль.

Текст 3: Художнє мовлення, художній стиль.Тепер щодо написання твору-опису за поданим пам'ятником:Назва пам'ятки: Храм Непорочного ЗаплідненняОпис:

Де? Ліворуч від храму вирує фонтанчик, що створює атмосферу свіжості та легкості. Навколо храму розквітають різнобарвні квіти, що додає місцю вишуканості та весняного настрою.Що? Серцем пам'ятки є величезний храм, який вражає своєю масивністю і витонченістю деталей. Виготовлений із білого мармуру, він привертає погляд своєю благородністю та елегантністю.Який? Фасади храму прикрашені декоративним ліпним орнаментом, що свідчить про високий мистецький рівень будівлі. Кожен елемент купола вражає своєю урочистістю, а високий шпиль з позолоченим вінцем додає образу величі та святості.Такий узгоджений ансамбль фонтану, квітів та храму створює неповторну атмосферу спокою та вроди, притаманну цій визначній пам'ятці історії та культури.

Объяснение:

Вас заинтересует