• Предмет: Литература
  • Автор: sallyko
  • Вопрос задан 2 месяца назад

ДАЮ 100 БАЛЛОВ.СРОЧНО.
Назвіть риси, за якими протиставляються (і А, і Б)
А) Роланд та Олівера,
Б) короля Карла та Ганелона.

Ответы

Ответ дал: nugi66600
1

Ответ:

Объяснение:

Роланд це друг Олівера він був гордий мужній добрий хотів досягти своєї мети сам герой—лицар захисний Батьківщини сміливий відчайдушний відданий

Олівер друг Роланда він хоробрий і рішучий лицар героїчний біль поміркований ц своїх вчинках ніж Роланд

Карл Великий

Король Франції і один з головних героїв поеми. Це історичний персонаж, але його образ у творі поетизований і наділений вищими благодійниками. Правитель вже немолодий, він сивочолий і сивобородий. Серед іспанців ходять чутки, що Карлу «за двісті років». Король «прекрасний станом, величний особою», тому впізнати його можна здалеку. Французький король Карл, що наділяється епітетом Великий, уособлює в собі ідею державної єдності та християнської віри.

Карл мудрий і розсудливий, він завжди ретельно продумує свої дії. Король звик радитися зі своїми вірними баронами, серед яких його племінник Роланд, граф Олів’є і Ганелон (чоловік сестри Карла).

Карл — добрий до своїх воїнів, прямий та благородний, трохи наївний (слухає Ганелона і не йде одразу на допомогу Роланду, чуючи звуки Оліфанта).

У бою правитель проявляє відвагу і безстрашність. Він усім серцем хвилюється за своїх воїнів, особливо за Роланда, якого вважає своєю правою рукою. Саме тому, покидаючи Іспанію і їдучи в Ахен з передчуттям лиха на душі, Карл «рве бороду і невтішно плаче». Карл горює, бачачи загибель франків, дорікає собі, що не зміг урятувати своїх воїнів.

Король завжди справедливий, але він може бути і суворий, якщо того вимагають обставини. Так, Карл жорстоко карає зрадника Ганелона. Але відбувається це лише після суду і чесного військового поєдинку.

Головна риса, яка звеличує Карла над іншими людьми і робить його надлюдиною – це його зв’язок з божественним світом. Навертаючи язичників до християнської віри, правитель виконує волю Всевишнього. І саме бог вказує Карлу ціль для наступних походів.

Всевишній також завжди чує благання короля і відгукується на них. Так, бог створив диво і продовжив день на кілька годин, щоб дати можливість війську Карла розгромити противника. Крім того, правитель здатний бачити віщі сни, які посилає йому архангел Гавриїл.

Граф Ганелон — негативний герой поеми. Це васал короля Карла Великого, який до того ж одружений на сестрі імператора. Від цього шлюбу у подружжя є малолітній син Балдуїн. Ганелон також доводиться вітчимом Роланду і за сюжетом є антагоністом героя.  Автор поеми говорить, що цей герой цілком зміг би стати «молодцем», якби тільки був чесний.

Причиною ворожнечі Ганелона і Роланда стає пропозиція останнього про висунення вітчима на роль посла для поїздки до хитрого і жорстокого короля Марсилія в Сарагосу. Рішення Роланда послати до сарацинів саме Ганелона продиктовано міркуваннями розуму. Відомо, що Ганелон не раз вже успішно виконував подібну місію. А вдавалося це йому тому, що він був розумний, проникливий і хитрий.

Гордий та запальний, він не може стримати гніву й образи на пасинка Роланда і страшно мститься йому і своїм співвітчизникам. Графа не зупиняє те, що Роланд — його родич, а Карл — його король. Виявляючи егоїзм та зрадництво, Ганелон не стає щасливим.

Його покарання було жорстоким, але справедливим. Після того як на площі Ахена над Ганелоном відбувся суд, а захисник зрадника – Пінабеля програв в чесному поєдинку бійцеві Тьєррі, вітчима Роланда стратять. Він помирає «смертю бранця і боягуза». Героя прив’язують до чотирьох коней, які, тікаючи в різні боки, розривають його тіло. «Зрадою хай не хвалиться злочинець!» – підводить підсумок автор поеми.


sallyko: от души
nugi66600: почитай уважно
nugi66600: там расписано
Вас заинтересует