• Предмет: История
  • Автор: mnevsepokaify
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Розгонрнуто відповісти на питання

1 Чому у західних областях України в роки післявоєнної радянізації багато уваги приділялося розвитку освіти, зокрема ліквідації неписьменності?



2 Що таке космополітизм? У чому звинувачували в СРСР так званих космополітів? Чим можна пояснити факт, що у радянській пропаганді комуністична ідеологія поєднувалася з антисемітизмом, який уживався з українофобією і російським шовінізмом?







3 Чим було зумовлене посилення переслідувань дисидентів наприкінці 1970-х — на по­чатку 1980-х років?

Ответы

Ответ дал: MrAnonimousUA
0

Ответ:

Отже, розгорнуто відповім на запитання:

1. У західних областях України після Другої світової війни радянська влада проводила активну політику радянізації. Одним з напрямків було розгортання масової освітньої кампанії з ліквідації неписьменності. Це пояснюється кількома причинами. По-перше, у західних регіонах рівень освіченості був нижчим, ніж у східних областях. По-друге, радянська влада розглядала освіту як засіб ідеологічної обробки населення та насадження комуністичних цінностей. По-третє, ліквідація неписьменності дозволяла ефективніше поширювати радянську пропаганду.

2. Космополітизм - ідеологія, що проголошує пріоритет загальнолюдських цінностей над національними. У СРСР космополітами називали тих, хто нібито зневажав радянську культуру і симпатизував західним цінностям. Переслідування космополітів було пов'язане з посиленням сталінського режиму та антисемітизмом, адже більшість "космополітів" були євреями. Це поєднувалося з українофобією та російським шовінізмом, оскільки СРСР прагнув до уніфікації та русифікації, придушуючи національні культури та опозиційні рухи. Таким чином комуністична ідеологія використовувала націоналізм та ксенофобію задля зміцнення тоталітарного контролю.

3. Посилення переслідувань дисидентів наприкінці 1970-х - на початку 1980-х років було зумовлене кількома чинниками. По-перше, активністю правозахисного руху та зростанням опозиції в СРСР. По-друге, прагненням радянського керівництва придушити будь-яку інакодумку перед проведенням Олімпіади-80 в Москві. По-третє, реакцією влади на події "Празької весни", Руху опору в Литві та створення "Солідарності" у Польщі. Режим намагався запобігти поширенню подібних настроїв в СРСР шляхом репресій.

Вас заинтересует