КОМУНАЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЧЕРКАСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» Завдання ІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (для учнів 5-го класу) 16.12.2023 1. Напишіть твір за поданим початком. Доберіть заголовок. Десь далеко в небі народилася маленька Сніжинка. Їй було цікаво дізнатися, що ж там діється на землі… Обсяг роботи – 1,5 сторінки. 12 балів 2. Доберіть до поданих слів синоніми. Складіть із двома на вибір словосполучення. Буккросинг, постер, блокбастер, флуд, емодзі, спам. 5 балів 3. Запишіть словосполучення, виправивши лексичні помилки. Вірний номер, на протязі дня, виключити електрику, відкривати кватирку, гарно виглядати, відсутній із-за хвороби, листати сторінки, слідуюча зупинка, одягти окуляри, розповсюджена думка. 5 балів 4. Запишіть речення, замінивши виділені слова фразеологізмами. 1. Школа від мого будинку *близько.* 2. Ці події відбулися *давно.* 3. Бабуся прокидається *рано.* 3 бали 5. Спишіть, підкресліть головні й другорядні члени речення. Запишіть виділене слово у фонетичній транскрипції. Ранкові поля стрепенулися, заворушились на тлі золотого *лиття* хмарин і вмилися сонцем. 6 балів 6. Прочитайте текст і виконайте завдання до нього. (1) Кожна людина в середньому продукує приблизно 300 кг відходів життєдіяльності на рік. (2) Викинули та забули. (3) Але мало хто знає, що ці відходи будуть роскладатись у ґрунті до 500 років. (4) Утилізація сміття його вивіз після прибирання, перероблення і сортування можуть бути чимось більшим, ніж просто викинутою у сміттєву урну обгорткою та вивезенням на звалище. (5) Відходи можна перетворити на доходи. 1) пунктуаційну помилку допущено в реченні а) 1 б) 3 в) 4 г) 5 2) у називному відмінку вжито виділене слово а) доходи б) перероблення в) сміття г) звалище 3) два прийменники вжито в реченнях, ОКРІМ а) 1 б) 3 в) 4 г) 5 4) орфографічну помилку допущено в слові а) приблизно б) прибирання в) роскладатися г) перетворити 4 бали Загальна кількість балів 35​

Ответы

Ответ дал: yehorkovalov2001
0

Відповідь:

Твір: "Сніжинка і Велика Пригода"

Десь далеко в небі народилася маленька Сніжинка. Їй було цікаво дізнатися, що ж там діється на землі. І ось, вона вирішила здійснити захопливу подорож. Плетучи вузлики зі своєї білосніжної крижаних волосся, вона спустилася на землю.

Сніжинка відкрила для себе чудовий світ. Зібравшись разом з іншими сніжинками, вони створили неймовірний крижаний пейзаж, прикрашаючи дерева та дахи будинків. Спілкуючись із землянами — краплинками дощу, вона дізналася багато цікавого про їхній світ.

Сніжинка вирішила поділитися своїм враженням із іншими небесними друзями. Вони слухали із захопленням, коли вона розповідала про свою пригоду на землі. Так виникло нове джерело веселощів для всіх маленьких хмарок.

Заголовок: "Подорож Сніжинки: Відкриття і Дружба"

Синоніми до поданих слів:

Буккросинг - книгоманія, обмін книгами

Постер - афіша, плакат

Блокбастер - хіт, касова зірка

Флуд - надмірна балаканина, поток інформації

Емодзі - смайлики, іконки

Спам - небажана пошта, рекламні повідомлення

Виправлені словосполучення:

Вірний номер.

Протягом дня.

Виключити електрику.

Відкривати квартиру.

Гарно виглядати.

Відсутній із-за хвороби.

Листати сторінки.

Слідуюча зупинка.

Одягти окуляри.

Розповсюджена думка.

Речення з фразеологізмами:

Школа від мого будинку на вигляд.

Ці події відбулися давно, аж як біле ведмежатко.

Бабуся прокидається ще за півтори години.

Розбір речення:

Головні члени речення: Ранкові поля стрепенулися (підмет), заворушились (присудок).

Другорядні члени речення: на тлі золотого лиття хмарин і вмилися сонцем.

Виділене слово у фонетичній транскрипції: [лит':а].

Завдання 6:

Пунктуаційна помилка допущена в реченні: г) 5

У називному відмінку вжито виділене слово: б) перероблення

Два прийменники вжито в реченнях, ОКРІМ: а) 1

Орфографічна помилка допущена в слові: г) перетворити

Пояснення:

Вас заинтересует