скласти гроно символів поезії "Чоловічий танець"​

Ответы

Ответ дал: darinakitranu28
1

Ответ:

Тема: Із сучасної української поезії. В.Герасим’юк «Чоловічий танець» та І.Малкович «Із янголом на плечі»

Мета: ознайомити школярів із творчістю сучасних українських митців – Василя Герасим’юка та Івана Малковича, поглиблювати навички аналізу ліричного твору, розвивати навички виразного усвідомленого читання віршів, висловлення власних роздумів, навіяних прочитаним (почутим); розвивати пам'ять, увагу, світогляд школярів, уміння робити висновки та узагальнення; виховувати почуття любові до поетичного слова, поваги до звичаїв і традицій рідного народу та загальнолюдських засад гуманізму.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь. Інтерактивний урок «без підручника».

Обладнання: відеоматеріали.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми, мети уроку

Уявімо, що ви не учні 8 класу, а, наприклад, журналісти, які відвідали Україну аби дослідити сучасну українську поезію. А я не вчитель, а ваш гід у цій захопливій подорожі. Отже, мета вашого дослідження – сучасна українська поезія, її джерела та сьогодення. Об’єкти дослідження – сучасні українські поети Василь Герасим’юк та Іван Малкович. Тож, ласкаво прошу, шановні дослідники українського поетичного слова!

ІІІ. Основний зміст уроку

Слово вчителя

Українська мова – одна з милозвучніших мов світу, українці – співуча, поетична нація. Українські фольклор, звичаї, традиції, обрядовість – багата, розмаїта скарбниця, що стала джерелом натхнення для багатьох поколінь українських митців. Серед них всесвітньовідомі майстри слова: І.Котляревський, М. Старицький, Леся Українка, М. Коцюбинський, І.Франко, Тарас Шевченко… Але ж, зауважите ви, це представники минулих століть, а чим зараз живе українська поезія, які її представники, чи є твори, що не залишають читача байдужими? Так! – відповім я, але хочу запитати й у вас – Які українські чоловічі танці ви знаєте, що можете про них розповісти? (очікувана відповідь – «Гопак», танець козаків, рухливий, запальний, вимагає певної фізичної підготовки, існує й бойовий гопак).

2. Робота з відеоматеріалами до поезії «Чоловічий танець».

Я хочу вас ознайомити ще з одним українським чоловічим танцем – стародавнім, таємничим, ритуальним, оспіваним у поезії Василя Герасим’юка. Тож надамо слово автору (відео 1)

Як називається танець, про який йдеться у вірші? (Аркан)

Чи знаєте ви значення цього слова? (довга мотузка з зашморгом для того, щоб ловити тварин)

Хто ще застосовував подібні мотузки? (ковбої, назва мотузки - ласо)

Як ви вважаєте, цей танець подібний до «Гопака»?

Пропоную вам послухати мелодію «Аркану» (відео 2)

Які враження від почутого?

Якщо «Гопак» є танцем козаків, то хто танцював «Аркан»? (гуцули)

То яким ви тепер уявляєте цей танець?

Давайте поглянемо на нього (відео 3)

Який рух є головним у цьому танці? (чоловіки танцюють у колі)

Що символізує коло? (безкінечність життя)

Що символізує саме чоловіче коло? (чоловіки несуть на своїх плечах відповідальність, вони – захисники сім’ї, роду, країни,світу)

Чи є мотиви цього древнього танцю, закладені у ньому символи актуальними нині? (відео 4)

Отже, справедливою є думка про те, що майбутнє, минуле і сьогодення – це одне ціле. Сучасне покоління повинне знати та шанувати свою минувшину – а це не лише історія, а й традиції, звичаї, певні обрядові дійства, щоб передати їх у майбутнє. І тоді коло життя української нації не зможуть розірвати ніякі вороги.

3. Робота з відеоматеріалами до поезії «Із янголом на плечі»

- З чим асоціюється у вас слово «балада»? (ліричний вірш, який оспівує кохання, героїчну або історичну подію тощо, балада була популярною у середньовіччі, згодом цей жанр набув більше соціально – побутового змісту)

- Як ви вважаєте, хто такі янголи і чи існують вони насправді?

- Чи знаєте ви повір’я, що на плечі кожної людини сидить янгол?

Я запитувала про янголів не з цікавості, хочу запропонувати вашій увазі сучасну баладу і знову надаю слово автору (відео 5)

Про кого ця балада?

Яким ви уявляєте цього подорожнього?

Коли жанр балади тільки виник у Франції, це була не стільки поезія, скільки танцювально – музична композиція. Як ви вважаєте, чи можливо цю поезію покласти на музику і створити пісню? (відео 6)

Яка гарна, ніжна, лірична композиція, чи не так? А чи можна уявити її виконання у іншому ритмі? (відео 7)

ІV. Рефлексивний етап

Ось ми повертаємося з нашої мандрівки сучасною українською поезією. Ви знову стаєте учнями 8 класу, тож я хочу почути ваші думки щодо почутого та побаченого протягом уроку. Продовжте речення - сьогодні на уроці я:

відчув/відчула....,

зрозумів/зрозуміла...,

усвідомив/усвідомила...,

дізнався/дізналася нове…,

мені сподобалося…,

мені не сподобалося…,

мені запам’яталося…

Объяснение:

Короч я не совсем поняла ето?


perepelicaamina956: спасибооо
Вас заинтересует