• Предмет: История
  • Автор: parapirdmitriy
  • Вопрос задан 2 месяца назад

інформація про архіви музеї та бібліотеки у ізмаїлі

Ответы

Ответ дал: yanka2008200937
0
Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я — краєзнавчий музей в місті Ізмаїл Одеської області.

Загальні відомості.

Музей розташований у центрі міста Ізмаїла у старовинному двоповерховому особняку, який належав міському голові, купцеві І гільдії Ф. П. Тульчианову. Музей засновано у 1990 році, експозиційна площа складає близько 80 кв.м. Для відвідувачів відкриті 5 залів та фоє першого поверху, три зали та галерея другого поверху. Для відвідування також відкритий двір музею з квітниками, деревами та екзотичними кущами.

У дворі розташований старовинний двоповерховий флігель ХІХ століття у балканському стилі з дерев'яною галереєю другого поверху і кутовою вежею, в якій знаходиться частина музейного сховища. На частині музейного двору планується створення експозиції «Бессарабське подвір'я».

Експонати

За двадцять п'ять років існування у музеї зібрано понад 35 тис. експонатів культурно-історичного значення, що характеризують місто та край у різні хронологічні періоди. Представлено такі групи зберігання, як археологія, нумізматика, фалеристика, історико-побутові прдмети, предмети мистецького вжитку, карти, документи та фотографії, кіно-фото-фоно документи, об'єкти живої та неживої природи. У колекції Музею знаходяться унікальні об'єкти з археологічних розкопок на території краю, дорогоцінні монети та прикраси, предмети побуту — різноманітна кераміка, старовинний столовий посуд, меблі, годинники, музичні інструменти, зразки народного та світського (салонного) одягу, аксесуари, атрибутика, предмети культового призначення, колекції мінералів та палеонтології.

Виставки

Експозиція музею наразі не є постійною, в залах відбуваються різні виставки. Так, у залах першого та другого поверху можна ознайомитися із такими виставками:

«Сміл-Сініл-Ізмаїл», що була створена за матеріалами археологічних розкопок на території колишньої Ізмаїльської фортеці і документах з фондів музею та Ізмаїльського архіву;
«Вікно в минуле Придунайського краю» — представляє історію заселення і розвитку краю в ХІХ — першій третині ХХ ст.;
«Південна Бессарабія у полум'ї Другої Світової» — зображає оборону Придунав'я, народну боротьбу проти румунського окупаційного режиму в 1941–1944 рр., звільнення краю від німецько-румунських загарбників у серпні 1944 р.
«Скарби морськи глибин», яка демонструє природні колекції мешканців озер і річок Придунайського краю і Чорного моря, а також екзотичні зразки з інших країн;
«Українська народна іграшка», у якій представлені зразки старовинних і сучасних виробів із різних матеріалів;
«Чарівний світ природи», яка описує флору та фауну Придунав'я;
«Не знає пам'ять тління», у якій розповідається про життя ізмаїльських євреїв з давніх часів до сьогодення;
«Каса маре — родинний храм», присвячена історії та культурі молдован Придунайського краю на прикладі організації весільного обряду, в якому відображені регіональні традиції.
Вас заинтересует