• Предмет: География
  • Автор: idubinaivan2021
  • Вопрос задан 3 месяца назад

Характиристика типів озер на тереторій украйни


n1sqrs: Надо коротко или большой текст?
idubinaivan2021: Коротко
n1sqrs: я наверное не смогу
n1sqrs: коротко

Ответы

Ответ дал: n1sqrs
0

На території України нараховується близько 20 тис. озер. Вони мають різне походження: заплавні, карстові, приморські (озера-лимани).

У басейні Західного Бугу розташовані Шацькі озера — прісноводні водойми Волинського Полісся, що мають карстове походження. Найбільше серед них — оз. Світязь, яке є найглибшим озером України (максимальна глибина бл. 58 м). Для збереження унікальності цих озер та біорізноманіття краю було створено Шацький національний природний парк.

В Українських Карпатах є низка невеликих за площею і неглибоких карових озер. Вони знаходяться в чашеподібних заглибинах, які утворилися у привершинній частині гір під дією невеликих льодовиків. За хімічним складом вода цих озер є ультрапрісною.

Озеро Синевир має загатне походження. Воно утворилося в результаті потужного зсуву, спричиненого землетрусом близько 10 тис. років тому, який перегородив потік. Озеро має максимальну глибину 24 м. Знаходиться на території Національного природного парку «Синевир».

В пониззі Дунаю в Одеській області розташовані т. з. Придунайські озера, які в давнину були морськими лиманами. Серед них найбільше за площею в Україні озеро Ялпуг , а також Кагул, Картал, Катлабуг, Китай, Кугурлуй, Саф'яни та ін. Мінералізація води в деяких з них в меженний період може перевищувати 1,0 мг/дм3.

У межиріччі Дністра і Дніпра на території Одеської області розташовані озера-лимани, які утворились унаслідок затоплення морем долин рівнинних річок і балок у результаті відносного занурення прибережних ділянок суходолу. Назви лиманів часто співпадають із назвами річок, що їх живлять. Одні з них відкриті (мають зв'язок з морем), інші — закриті: Куяльницький, Хаджибейський, Сухий, Дофінівський, Григорівський, Тилігульський. У закритих лиманах солоність води вища ніж, у Чорному морі.

Солоні озера є в Криму, де виділяють такі озерні групи: Перекопську, Тарханкутську, Євпаторійську, Керченську, Херсонську, Генічеську. Найвідоміше оз. Сиваш, з якого добувають кухонну сіль та інші сполуки. Багато кримських озер влітку пересихають.

Озера є значними рекреаційними об’єктами — слугують місцем відпочинку і оздоровлення.

Вас заинтересует