• Предмет: История
  • Автор: krestee
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Даю 100 балів.
Підготувати повідомлення на тему "житло та побут українських селян першої половини ХІХ ст."​

Ответы

Ответ дал: leontevasanya
1

Більшість населення українських земель на початку ХІХ ст. складали селяни, міста й містечка були лише невеликими торговельними та адміністративними центрами для найближчих околиць. Перехід під імперську владу спричинив зміни у вигляді і значенні українських міст. Внаслідок того, що міста Наддніпрянщини стали центрами зосередження імперської адміністрації, у кожному губернському й повітовому місті з’явився адміністративний центр з площею, навколо якої споруджували адміністративні установи. Центральні вулиці й площі деяких міст вимощувалися бруківкою та освітлювалися гасовими ліхтарями. Однак переважна більшість вулиць залишалася незабрукованою і майже непрохідною у дощову пору року.

Перша половина століття стала часом, коли у великих містах стало з’являтися більше кількаповерхових цегляних будинків. Проте у невеликих містах, все одно, переважали одноповерхові дерев’яні оселі. Зовні стіни фарбувалися, прикрашалися різьбою, у вікна інколи вставляли кольорове скло. Всередині будинки заможних господарів були багатокімнатними, мали, за європейською модою, парадні зали, вітальні, кімнати для гостей і слуг, кухні та господарські приміщення. Обставлялися кімнати меблями, які завозилися з Європи або виготовлялися місцевими майстрами. Також у хатах були дзеркала, годинники, картини, гобелени тощо. Оселі ж міської бідноти нагадували селянські хати.

Села складали переважну більшість поселень українських земель. Народне житло – сільська хата – мало в кожному регіоні свої особливості. Українська хата була уособленням спадковості традицій, естетичних засад народу. Була викрашена у білий колір, у середина була теплою, через те що стіни кімнат будувалися коло печі. Дах був з солом’яної стріхи. Часто селяни коло хат садили квіти, облітали паркан виноградом або лозою, деякі прикрашали глечиками.

Вас заинтересует