• Предмет: Биология
  • Автор: vhluhchenko
  • Вопрос задан 1 месяц назад

* ПЕРЕВІРТЕ ЗДОБУТІ ЗНАННЯ 1. На які відділи поділяють тіло птахів? 2. Яка будова дзьоба птахів? 3. Яка будова пір'я птахів? 4. Які функції покривних, махових і рульових пер? 5. Які особливості будови птахів свідчать про їхню пристосованість до польоту? 6. Які м'язи забезпечують політ птахів?

Ответы

Ответ дал: danichk
1

Відповідь:1 голова, шия, тулуб і хвіст.

2.складається з верхньої (наддзьобок) та нижньої (піддзьобок) частин, укритих роговими чохлами. Форма дзьоба залежить від характеру живлення птахів. Наприклад, у хижих птахів дзьоб гачкуватий із зубчиками на наддзьобку, у птахів, які дістають корм з води або землі — дзьоб довгий.

3.Перо складається з очина, стрижня і опахала. Опахало складається з борідок першого порядку (без гачків) і борідок другого порядку (з гачками). Птахи линяють. У році буває 2 і більше линьок.

4.Махові пера збільшують площу крила, створюють тягу та підйомну силу, а рульові - забезпечують регуляцію напрямку польоту.

5.У більшості видів птахів грудина має плаский виріст, що виступає уперед – кіль. До нього прикріпляються грудні м'язи, які забезпечують рухи крил під час польоту. Більшість кісток стопи зростаються між собою та утворюють довгу кістку – цівку, яка надає нозі міцності, стійкості. Підшкірні м'язи рухають окремі пера.

Пояснення:


danichk: 6.М'язова система
Більшість птахів мають приблизно 175 різних м'язів, що переважно контролюють крила, шкіру і ноги. Найбільшими м'язами птаха є грудні м'язи, що контролюють крила та складають близько 15 — 25 % маси тіла літаючих птахів. Ці м'язи забезпечують силу, необхідну для польоту.
Вас заинтересует