• Предмет: История
  • Автор: sashaevery
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Зі согадів киянки Н. Полонської-Василенко:
«...Я була цілком самітня і винаймала три кімнатки... Холод у помешканні був такий, що в кімнаті замерзла вода. ... влітку захворіла на черевний тиф... Слід сказати, що в клініці я була оточена увагою медичного персоналу, але утримання було жахливе: тифозні діставали гороховий суп і чорний глевкий хліб. Коли я повернулася додому, в мене було зреквізовано все, що я мала. Залишили мені по парі білизни. То було «изъятие излишков», яке виконували «робітничі бригади». ... Пригадую, як один літній робітник, який спромігся непомітно від товаришів. дещо сховати для мене, сказав мені: «Забираємо у вас, товариш професор, а в цей час, можливо, забирають у моєї жінки...»
Пригадайте, хто був при владі в Україні в описаний період? Про якіумови повсякдення розповідає авторка?

Ответы

Ответ дал: kseniia721
1
Період, описаний в согадах Н. Полонської-Василенко, вказує на час радянського режиму в Україні. Авторка згадує "робітничі бригади", що свідчить про діяльність колективізації та репресій влади 1930-40-х років під час індустріалізаційних кампаній та «великого терору» в СРСР.

Умови повсякдення, описані Н. Полонською-Василенко, свідчать про важкі матеріальні обставини та невизначеність життя в той період. Холод та відсутність необхідних засобів для комфортного існування, а також суворі умови лікування в клініці вказують на загальний низький рівень життя та неефективність медичної системи. Репресивні заходи, такі як "изъятие излишков", демонструють жорстокість політичного режиму та його втручання в приватне життя громадян.
Вас заинтересует