Прочитайте текст. Дайте відповіді на запитання після нього.
Останнім часом я помітила, що мої однокласники мало звертають увагу на добрі чи погані вчинки наших однолітків. Та стався один випадок, який змусив і мене, і моїх ровесників замислитися над тим, що сталося.
Я відвідую заняття школи карате. Стало відомо, що Ігор із нашої групи дуже сильно вдарив дівчинку – однокласницю. Ми знали, що за Ігорем давно закріпилася слава першого бешкетника в школі. Але щоб ось так... Тренер довго розмовляв із батьками Ігоря й дівчинки, а потім було прийняте рішення.
На одне з тренувань прийшли батьки обох сторін. Ми вишикувалися в дві шеренги. Ігор роздягнувся до пояса й пройшов через наш стрій, а ми, доторкаючись до нього своїми поясами, висловлювали своє обурення. Ігор плакав. Йому не було боляче, він плакав від сорому за свій вчинок. Далі він підійшов і вибачився перед усіма: перед дівчинкою, її батьками, своїми батьками, перед тренером, і перед кожним із нас. Я думаю, що це буде йому уроком на все життя. Ігор після цього дуже змінився, навіть сам став зупиняти бешкетників, які негідно поводили себе в школі.
Визначте тип та стиль мовлення тексту.
Як можна охарактеризувати вчинок Ігоря?
Чи правильно повели себе однокласники?
Опишіть Ігоря, використовуючи дієприкметники.
Опишіть тренера, використовуючи дієприкметники.

Ответы

Ответ дал: mariamuradan331
1
Тип мовлення тексту: нарис історії.
Стиль мовлення: публіцистичний, описовий.

Вчинок Ігоря можна охарактеризувати як необгрунтовану та агресивну дію, що викликала обурення оточуючих.

Однокласники правильно повели себе, висловивши своє обурення під час обряду вибачення, а також підтримавши Ігоря у виправданні свого вчинку.

Ігорь можна описати такими дієприкметниками, як агресивний (перед подією), сором'язливий та розгублений (під час вибачення), самоусвідомлений (після вибачення).

Тренер можна описати як розсудливого, мудрого та впливового, оскільки йому вдалося донести важливість виправдання помилок та виховання через об'єктивне покарання.
Вас заинтересует