• Предмет: Литература
  • Автор: dmitriygonchar2508
  • Вопрос задан 2 месяца назад

Донесіть на конкретних прикладах, що в романі "Місто (В. Підмогильний)" наявні елементи психологізму та іронії (приклади запишіть)


vasandra22: айайай, як не соромно))

Ответы

Ответ дал: SoyaKavata
0

В романі "Місто" В. Підмогильний використовує елементи психологізму та іронії для розкриття внутрішнього світу героїв, їхніх конфліктів, мотивів, цінностей та ставлення до міста. Ось деякі приклади:

- Психологізм проявляється у детальному аналізі переживань, думок, емоцій та характерів головних героїв, зокрема Степана Радченка, який перетворюється з селянина в міського інтелігента, але не може знайти гармонію між душею та тілом, між романтикою та прагматизмом, між коханням та кар'єрою. Автор показує, як Степан впливає на інших людей, як він вступає в різні відносини, як він бореться зі своїми сумнівами, роздратуваннями, амбіціями та почуттями вини. Наприклад, у розділі 10 першої частини роману автор зображує внутрішній діалог Степана, коли він зустрічається зі своїм другом Миколою, який залишився вірним сільському життю та ідеалам:

> Степан дивився на нього й думав: «Що ж він мені скаже? Як він мене зрозуміє? Як він мене осудить? Чи не зневажить він мене за те, що я зробив? Чи не засміється він з мене за те, що я хочу зробити? Чи не заздрить він мені за те, що я маю? Чи не жаліє він мене за те, що я втратив?»

> А Микола дивився на нього й думав: «Що ж він мені скаже? Як він мене зрозуміє? Як він мене поважає? Чи не заздрить він мені за те, що я зберіг? Чи не сміється він з мене за те, що я не маю? Чи не жаліє він мене за те, що я не втратив?»

- Іронія виявляється у сатиричному висміюванні певних типів людей, які живуть у місті, їхніх манер, поведінки, мови, поглядів, інтересів та цілей. Автор використовує іронію для підкреслення суперечностей, абсурдності, фальші та безглуздості деяких ситуацій, які виникають у міському житті. Наприклад, у розділі 9 другої частини роману автор описує вечірку, на якій збираються різні представники міської інтелігенції, які намагаються вражати один одного своїми знаннями, талантами, статусом та модністю:

> Всі говорили про все, але ніхто не слухав нікого. Всі хвалилися своїми успіхами, але ніхто не цікавився нічиїми. Всі сміялися з усіх жартів, але ніхто не розумів нічиїх. Всі пили вино, але ніхто не насолоджувався нічим. Всі танцювали, але ніхто не відчував нічого. Всі були щасливі, але ніхто не був задоволений нічим

Вас заинтересует