Написати твір на тему: Роль пісні в житті українського народу.
Десь на 70 слів, будь ласка

Ответы

Ответ дал: helnync
1

Ответ:

Протягом своєї багатовікової історії український народ склав понад 200 тисяч пісень. З піснею народжувалися, виростали, йшли у вічність. Пісня була такою ж нагальною потребою, як хліб і вода. Де зараз можна почути українську народну пісню? Переважно - на весіллі, іноді на якийсь вітальні, зрідка-колискову, та й то скоріше у виконанні бабусі, а не молодої мами. Народна пісня поступово втрачає свої позиції. Мабуть, це можна пояснити тим, що кожне покоління любить свою музику, яка відображає стрімкий плин часу. Можна також звинуватити технічний прогрес: мовляв, легше включити магнітофон або приймач, ніж співати самому. Але наскільки тепліше, невимушенішою стає атмосфера в домі, коли люди співають! Пісня дійсно здатна об'єднати, зачарувати і пробудити кращі почуття, зачепити тонкі струни людської душі. Хто це відчув, прагнути відчути знову. На мою думку, любов до народної пісні закладається в родині. Певну роль відіграє школа і позашкільні установи. А ще радіо і телебачення, конкурси та концерти, народні свята і гуляння ... Думаю, не варто боятися робити інструментальні обробки народних пісень, сучасне аранжування - від цього народна пісня тільки виграє в тому сенсі, що легше і природніше.Займе чільне місце в юних душах.

Ответ дал: cheriekrash
0

Ответ:

Народна пісня — це жива, яскрава, сповнена барв істини народна історія, яка розкриває життя народу. Покажіть мені народ, у якого було б більше пісень.

Пісня. В ній найповніше виявилась душа народу. Народна пісня! Кого тільки ти не чарувала своєю неповторною красою. Минають віки, змінюються покоління, а народна пісня залишається, через усі поневіряння проносить вона свої чари, свою нев’янучу молодість.

У давні часи співалися трудові пісні, що виконувались у процесі праці, зокрема під час польових робіт; родинні, звичаєві, весняні, жниварські пісні, колядки і щедрівки.

Сьогодні, в час національного піднесення, відроджуються традиції, відроджується і народна пісня. З піснею народ жив, працював, любив, творив, з нею йшов і в інше життя, бо народна пісня — це вираження духовних цінностей людей.

Доля багатьох пісень подібна до долі нашого народу. Багато з них переслідувалися, їх забороняли. Але ж ті пісні жили, плекали в серцях людей невмирущу надію на духовне відродження. Так було, наприклад, з гімном П. Чубинського «Ще не вмерла Україна». Влада суворо забороняла цей гімн, але вбити його не змогла. Сьогодні гімн «Ще не вмерла Україна» став державним гімном незалежної України.

Багато пісень присвятив народ різним святам: колядки та щедрівки, веснянки та петрівки. У них люди оспівують прихід весни, радість оновлення життя чи щасливий кінець жнив і збору урожаю, висловлюють думки про краще життя, про веселу працю, сподівання на допомогу сил природи.

Народ не забув і своїх найменших слухачів — діток. Усім нам у ранньому дитинстві мами, бабусі співали лагідні, спокійні і дуже цікаві колискові пісні. Коли маля чує голос найріднішої у світі людини — мами, воно заспокоюється, солодко позіхає і засинає:

Ой, спи, дитя, до обіда,

Покіль мати з міста прийде

Да принесе три квіточки:

Ой первую зросливою,

А другую сонливую,

А третю щасливую…

З ніжними, ласкавими словами передається дитині материнська любов, теплота материнського серця, духовна чистота і святість.

У всі часи пісня на Україні була і є частиною людського життя, невичерпним джерелом наснаги. А як бадьоро і дзвінко зазвучала стрілецька пісня:

Гей, там ідуть наші січовії стрільці до бою:

Попереду ідуть старші отамани,

Хто має охоту, хай іде з нами

або:

Як повіє буйнесенький вітер з широких степів,

То прославить по всій Україні січових стрільців!

А ми тую стрілецьку славу збережемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселемо!

Нехай завжди з нами буде народна пісня, нехай збереже вона тепло наших сердець, наше життя. Коли людина співає, вона не може робити злочин чи щось бридке. Так нехай же лунає зажди пісня, щира українська пісня, нехай вона робить усіх душевнішими, багатшими, красивішими у своїх почуттях, підносить нашу національну і людську гідність.

Українська пісня — це втілення духовної величі нашого народу, який зберіг своє Слово і йде з ним у майбутнє. Саме народна пісня відроджує в душах наших земляків любов до рідного слова й рідної землі.

Вас заинтересует