• Предмет: История
  • Автор: botk53215
  • Вопрос задан 1 месяц назад

28. Козацька еміграція. Пилип Орлик. Конституція 1710 р. – видатна пам’ятка суспільно-політичної думки України.



29. Кирило-Мефодіївське товариство та його значення для розвитку українського політичного руху. «Книга буття українського народу».



30. Українські землі у складі Російської та Австро-угорської імперій. Політико-соціальне становище.



31. Становлення і консолідація української нації другої половини XIX ст.





32. Соціально-економічні реформи царського уряду у другій половині XIX ст. Їхній вплив на соціально-економічні та етнічні процеси в Україні.



33. Соціально-економічний розвиток українських земель на початку ХХ ст. Столипінська аграрна реформа в Україні.



34. Брестський мир (1918 р.) та німецько-українська угода.



35. Українська політична думка на початку ХХ ст. М. Грушевський, Д. Антонович, Д. Донцов.



36. Діяльність Центральної Ради. Досягнення і прорахунки.



37. Українська національно-демократична революція (1917-1921 рр.). Проголошення УНР та її боротьба за державну незалежність України.



38. Українська гетьманська держава П. П. Скоропадського.



39. Громадянська війна. Проголошення Радянської влади в Україні. Стратегія і тактика більшовиків.



40 .Проголошення ЗУНР. Злука 22 січня 1919 року.


41. Уроки української національно-демократичної революції та громадянської війни.

42. Українська національно-визвольна революція (1917-1921 рр.). Утворення Центральної Ради. Основні напрямки політичної діяльності. Роль М. Грушевського та П. Скоропадського.

Нужно ответить на вопросы

Ответы

Ответ дал: platplug29
1

28. Козацька еміграція – це масове переселення козацтва з України до інших країн у результаті поразки гетьманату під час Північної війни та Полтавської битви. Козаки переселялись до Польщі, Туреччини, Австрійської імперії та інших країн, де продовжували здійснювати опір російській владі.

29. Кирило-Мефодіївське товариство було засноване в 1845 році з метою просвітницької діяльності та збереження української мови та культури. Воно мало велике значення для розвитку українського політичного руху, оскільки його члени впливали на свідомість українського народу та сприяли національному відродженню. В рамках діяльності товариства була видана «Книга буття українського народу», яка стала однією з найважливіших праць української національної історіографії.

30. Українські землі знаходилися під владою Російської та Австро-угорської імперій протягом ХІХ-ХХ століть. Політико-соціальне становище українського населення було підпорядковане імперським інтересам і часто характеризувалося експлуатацією та насильством. Українські землі страждали від русифікації, заборони української культури та репресій з боку російського та австрійського урядів.

31. Становлення і консолідація української нації в другій половині XIX століття були пов'язані з розвитком національного самосвідомості та політичного руху. Українська інтелігенція, національні культурно-освітні установи та видавництва активно працювали над збереженням та розширенням української мови та культури. Також в цей період відбулася масова українізація територій заселених українським населенням.

32. Соціально-економічні реформи царського уряду у другій половині XIX століття мали значний вплив на соціально-економічні та етнічні процеси в Україні. Зокрема, були проведені земельні та промислові реформи, які призвели до розвитку капіталістичних відносин, збільшення промислового виробництва та міського населення. Однак, ці реформи часто супроводжувалися експлуатацією робітничого класу та селянства, а також русифікацією та пригнобленням українців.


botk53215: Я за любую помощь благодарен
Вас заинтересует