поясніть лексичне значення та походження футбол,академія,гривня.

Ответы

Ответ дал: Дан4ik
3
Футбол (англ. football, від foot — нога і ball — м'яч), спортивна командна гра, в якій спортсмени, використовуючи індивідуальне ведення і передачі м'яча партнерам ногами або будь-який ін. частиною тіла, окрім рук, прагнуть забити його у ворота суперника найбільша кількість разів у встановлений час. У команді 11 чіл., у тому числі воротар. Ігровий спеціально розмічений прямокутний майданчик — поле (110—100 ´ 75—69 м-код — для офіційних матчів) має зазвичай трав'яний покрив. Довжина кола м'яча по діаметральному перетину 680—710 мм , маса 396—453 г . Час гри 90 мін (2 період-тайми по 45 мін з 10—15-хвилинною перервою). На відміну від ін. ігор з м'ячем торкатися до нього руками вирішується лише воротареві (в межах штрафного майданчика), останнім гравцям — при вкиданні м'яча в гру із-за бічної лінії. Істотно впливає на тактику Ф. правило «положення поза грою» — спортсмен, що знаходиться на половині поля суперника, має право приймати м'яч від партнера за умови, що між ними і лінією воріт знаходиться не менше двох гравців противника, включаючи воротаря. За порушення правил призначаються штрафні удари по вільно лежачому м'ячу (при віддаленні від нього гравців команди-суперника не менше чим на 9 м-коду ); за порушення в штрафній площі — 11-метровий удар (пенальті) по воротях, воротарем, що захищається лише, стоїть на їх лінії. Регламент деяких змагань по Ф. передбачає при нічийному результаті зустрічі додатковий час або серії пенальті для виявлення переможців; для матчів дітей і молоді — скорочення часу гри і розмірів поля.