Срочно!!! Напишите сочинение на тему :Образ Прометея в Трагедии Эсхилла, На украинском языке СРОЧНО!!! ​ ДАЮ ЦЕЛЫХ 45 БАЛЛОВ=)

Ответы

Ответ дал: bezboznaapolina7
0

на Украинском:Премудрість чисел, з наук найголовнішу,

Я для людей вигадав і складені букв,

Суть усіх мистецтв, основу будь-якої пам'яті.

Я перший, хто тварин привчив до ярму,

І до хомута, і до в'юки, щоб позбавили

Вони людей від самої виснажливої

Роботи. А коней, слухняних приводу,

Красу і блиск багатства, я в вози запряг,

Не хто інший, як я, лляними крилами

Суду забезпечив і сміливо по морях погнав.

Ось скільки хитрощів для людей земних

Придумав я, злощасний ...

Есхіл "Прикутий Прометей"

Давньогрецький трагік Есхіл у своїй творчості відобразив цілий етап становлення афінської держави. В його трагедіях закарбувалися багато подій того героїчного часу, коли грецький народ відстоював свою свободу і незалежність. Тому твори поета насичені конфліктами сильних пристрастей, і діють в них величні герої. Саме таким твором є трагедія "Прикутий Прометей", в основу якої покладено старовинний міф про титана Прометея, що зробив людям неоціненні послуги.

З перших рядків ми дізнаємося, що грізний володар Зевс прирік героя на вічні муки за те, що він насмілився піти проти нього, викравши вогонь і віддавши його людям. І Зевс придумав для Прометея жорстоке покарання, щоб він розрахувався за свою провину перед богами.

Щоб нарешті визнав верховенство Зевса

І щоб зарікся зухвало людей любити.

Слуги Зевса, грубі і безцеремонні, із задоволенням виконують свою роботу - приковують героя і обплутують його тіло залізними ланцюгами. Але мужній Прометей не відтворює ні слова, ні нарікань. Він не волає до жалості. І тільки залишившись на самоті, дає волю своїм почуттям:

Муки кінця я не бачу ...

... Я в ярмі біди мучуся

Через те, що людям надав шана.

Однак, незважаючи на нестерпні страждання, які завдає йому орел, викльовуючи печінку, Прометей не кориться. Гермесу, посланого Зевсом, щоб схилити героя до примирення і підпорядкування, а заодно вивідати таємницю, якою він володіє, Прометей гордо відповідає:

Знай добре, що я б не проміняв

Своїх скорбот на рабське служіння.

Він не піддається ні на які вмовляння і погрози і залишається непохитним: "Ні на одне питання свого не відповім я".

Свою рішучість титан зберігає до останньої хвилини. Коли скеля з прикутим Прометеєм провалюється крізь землю, він лише волає до справедливості вищих сил:

Без вини страждаю - дивись!

Есхіл називає свого героя "філантропом" - словом, яке сам винайшов і яке означає: той, хто любить людей, друг людей. Однак його образ неймовірно ширше і багатозначні, ніж в стародавньому міфі: він не тільки дав людям вогонь, але і відкрив для них всі блага цивілізації. Автор устами титану розповідає, як, вийшовши з первісного стану, люди все більше пробудяться до свідомого життя і розвивали свою культуру. Ми бачимо роль, яку відіграє в цьому Прометей, скільки відкриттів приносить він людству. Перед нами ніби проходить вся історія людства, історія його інтелектуального і духовного зростання, розвитку його матеріальної культури. Герой навчив людей ремеслам, рахунку, визначенню пір року; він заступився за них перед Зевсом, який хотів знищити людство. Він також виявився вправним лікарем і передав ці знання, навчив людей виготовляти ліки, розтлумачувати знамення, добувати золото, залізо, мідь і інші багатства, приховані під землею.

Есхіл створив у своєму творі образ борця за правду і справедлівость.- Він протиставив його всім іншим персонажам. Так, Гефеста він перевершує силою духу, Океану - безкомпромісністю, Гермеса - почуттям власної гідності і незалежністю. Люблячи людство, Прометей непримиренний до "тиранії Зевса". Цар богів для нього - втілення жорстокості і несправедливості. Таким чином, він виступає і як борець з тиранією, з абсолютною владою Отця, здатного на будь-який злочин.

Образ мужнього, безстрашного, благородного і вольового титану і після Есхіла не раз відтворювався в світовій культурі. Прометей став героєм бунтарського вірші Гете, пройнятих духом свободи поем Байрона і Шиллера, музичних творів Ліста, Скрябіна. Оспіваний він і багатьма російськими поетами XIX-XX століть.

Вас заинтересует