Утворіть ,якщо це можливо, від поданих прикметників ступені порівняння: Сліпий,малий, вузький, кам'янистий,швидкий, молодий , стрункий, невістчин,дорогий,важкий,козацькій​
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!

Ответы

Ответ дал: polinabognibova
10

Ступені порівняння утворюють лише якісні прикметники, адже тільки вони виражають ознаку, ступінь прояву якої може бути більшою чи меншою.

Відносні прикметники (ті, які виражають ознаку відносно до іншого предмету, явища, часу і т.д.) та присвійні (ті, які вказують на приналежність чогось комусь) не можуть порівнюватися.

Тому ми не зможемо утворити ступені порівняння від наступних прикметників: кам'янистий (відносний), невістчин (присвійний), козацький (присвійний).  

Сліпий — це якісний прикметник, але він виражає абсолютну міру, тож не утворює ступенів порівняння.

Щодо утворення вищого ступеня порівняння прикметників, тут існує дві форми даного ступеня - проста та складена. У випадку із простою формою додаються суфікси -ш- та -іш-; у випадку із складеною формою додається перед прикметником слово "більш", а сама форма прикметника залишається незмінною.

Щодо утворення найвищого ступеня порівняння прикметників, тут також існують дві форму даного ступеня - проста та складена. В простій формі до вже утвореної форми вищого ступеня додається префікс най-. У складеній же формі сам прикметник залишається незмінним, а перед ним просто ставиться слово "найбільш".

При цьому є також прикметники, де ступені порівняння утворюються від інших коренів та основ, їх можна назвати винятками.

Тому за цими правилами утворимо обидва ступені порівняння якісних прикметників та зробимо це в простій та складеній формах:

1) Малий - менший - найменший (виняток);

2) Вузький - вужчий, більш вузький - найвужчий, найбільш вузький (в даному випадку відбувається чергування - якщо в кінці основи звичайного ступеня стоїть літера "з", то вона разом із суфіксом -ш- чергується з буквосполученням "жч");

3) Швидкий - швидший, більш швидкий - найшвидший, найбільш швидкий (якщо під час утворення вищого ступеня із суфіксом -ш- в базовій формі основа закінчується на літеру "к", то вона випадає);

4) Молодий - молодший, більш молодий - наймолодший, найбільш молодий;

5) Стрункий - стрункіший, більш стрункий - найстрункіший, найбільш стрункий;

6) Дорогий - дорожчий, більш дорогий - найдорожчий, найбільш дорогий (якщо прикметник у базовій формі має закінчення основи на літери "к" або "г", то у вищій ступені вона чергується із буквосполученням "жч");

7) Важкий - важчий, більш важкий - найважчий, найбільш важкий (таке саме правило, що й у прикметника "Дорогий").

Вас заинтересует