• Предмет: Литература
  • Автор: MoonlightVlad
  • Вопрос задан 1 год назад

Найсильніші герої українських казок

Ответы

Ответ дал: gureevanasta612
0

Ответ:

Объяснение:

– Пан Коцький для міста Рівного, який буде стояти в парку "Хімік". Це казковий персонаж веселий, добрий, кіт. Зараз я працюю саме над посмішкою цього веселого доброго кота. Думаю, діткам сподобається, – розповіда учасник фестивалю з Рівного Григорій Токарєв.

Героя української казки пана Коцького різьбить рівнянин Григорій Токарєв.

– В нас, по-перше, немає в Рівному, такого образу. І хочу його створити, щоб дітки більше знали про цю казку. Хто не знав, можливо, прочитає. Кіт сидить на дереві, на подушці і всі звірі йому приносять їсти. От кіт, а от їжа. Хотілося б завершити її в суботу, сьогодні, –каже Григорій Токарєв.  

Сьогодні передостанній день Всеукраїнського фестивалю дерев’яних скульптур. У Рівному його організували вперше і запросили до участі різьбярів з різних міст.

На фото організатор фестивалю Олександр Козачук

– З Рівного лише два учасники. В нас є учасники з Одеси, Харкова, Криму, Житомира, Львова, Івано-Франківської області, Сум. Тобто практично з усіх куточків України приїхали скульптори. Масштаб роботи досить великий і виконати бензопилою скульптуру важко і не кожному під силу. Для того, щоб виконати такі роботи, як вони вирізають, вони практикувалися кілька років, – говорить організатор фестивалю Олександр Козачук.

Це козак-характерник Крутивус із казки "Котигорошко". Таким його вирізьбив харків’янин Олександр Сердюк. Горизонтантальне положення героя автор пояснює так.

– А от він так закрутив вуса, аж сам на ногах не втримався. Оце як вихор все вверх піднімає. В мене теж зверху буде літати щось, що він вусом закрутив. Зараз я причеплю, – розповів учасник фестивалю з Харкова Олександр Сердюк.

Свої скульптури майстри вирізають з дуба, – пояснює організатор фестивалю Олександр Козачук. З його слів, деревиною забезпечив співорганізатор дійства, депутат Рівнеради Олександр Нестерук.

– За кілька місяців до фестивалю, Олександр Нестерук скуплював по дві колоди з різних місць. Це сухостій, або дерева, які були в аварійному стані. Тобто ті, які потребували зрізу за віком. Зберігалися в мене в майстерні, а за день до фестивалю ми їх привезли. І кожну колоду встановили. Тому з парку жодне дерево не постраждало, – зазначив Олександр Козачук.

Львів’янин Ілля Липка обрав образ Лісовика. Нешліфовані гілки і нечищену кору на скульптурі він планує залишити.

– Я дуже бережно ставлюся до матеріалу. І це дуб, щоб таким вирости, ріс 150 років. І взяти зрізати майже все покромсати, мені шкода. І через те я забрав усе зайве, щось підкреслив і вийшов Лісовик. Основна фігура – це лісовик, як бог лісу. І зараз буду дороблювати маленькі фігурки різних фігурок. Ведмідь можливо буде, лисичка, ще щось таке, тобто українські народні герої, – розповідає учасник фестивалю зі Львова Ілля Липка.

– Деякі майстри ще не завершили свої композиції і лише завтра ми зможемо побачити повну готовність робіт. Завтра у нас буде фінал. І буде нагородження учасників найкращих. В журі буде приблизно 8 людей, будуть їх оцінювати, – додає організатор фестивалю Олександр Козачук.

Потому усі ці 12 скульптур мають сформувати "Алею казкових скульптур" у парку "Хімік". Урочисте її відкриття планують на 25-те серпня.  

Вас заинтересует