• Предмет: Химия
  • Автор: savchenkoao
  • Вопрос задан 2 года назад

Проект " Хімія і прогрес людства."

Ответы

Ответ дал: Kristoforrr
1

Мабуть, першим перетворенням речовин, яке спостерігали наші предки, було горіння. Спочатку люди боялися вогню, але згодом почали використовувати його для приготування їжі та обігріву. Виникненню хімії, як і інших наук, сприяли практичні потреби. З давніх давен люди здійснювали численні перетворення одних речовин на інші: виноградний сік у вино, вино – в оцет. Знали про існування таких металів як золото, срібло, олово, залізо; вміли виплавляти мідь і бронзу, обпалювати глиняні вироби, отримували керамічний посуд, цеглу і скло, готувати барвники і косметичні засоби. Нагромаджувались результати спостережень, розроблялись і застосовувались різні методи, прийоми і рецепти на практиці, почали виникати хімічні ремесла.

Хімічні ремесла з’явилися надзвичайно давно. Такий висновок випливає із численних археологічних розкопок давніх людських поселень.

На батьківщині хімії – у Стародавньому Єгипті – таємницею «священного мистецтва» володіла каста жерців. Вони були настільки всесильними, що їх побоювались навіть фараони. У храмах жерці, крім ритуальних богослужінь, займалися політикою і науками. Вони вміли бальзамувати трупи, виготовляти косметичні препарати, ліки, смертоносні отрути, розробляли способи підробки коштовного каміння і золота.

Бальзамування трупів

Понад 5 тисяч років тому в Стародавньому Єгипті вже виготовляли і випалювали цеглу, з якої були зведені деякі піраміди, виготовляли кольорове скло, керамічні вироби, блакитну фарбу. Для захисного покриття малюнків використовували високоякісні лаки. Добували ртуть, виплавляли бронзу, свинець, олово, видобували й обробляли мідь.

Успішно розвивалось хімічне ремесло і в країнах Азії: Месопотамії, Індії та Китаї. Металурги стародавнього Вавилону виплавляли сурму та сурм’янисті бронзи вже близько 3000 років до н. е. Майже 6000 років тому для виготовлення зброї і знарядь використовували мідь, а пізніше – з I тисячоліття до н.е. – й залізо.

Одним з найдавніших хімічних ремесел на теренах України було чинбарство – вичинка та дублення шкір, гончарство. Для обробки шкіри використовували попіл, відвари дубової кори та інших рослин. Кіммерійці, що мешкали в Північному Причорномор’ї, вже в І тисячолітті до н. е. виплавляли з болотної руди залізо (крицю), виготовляли зброю, чорний порох, чорнило, знаряддя праці. Бронзові наконечники стріл, срібні й золоті вироби археологи знаходять у скіфських похованнях VI-IV ст. до н.е.

Золото скіфів

Золотий скіфський шолом, золотий скіфський меч і піхви до нього, золоті коштовності сарматів: прикраси і предмети побуту

Срібні денарії

Розкопки підтверджують, що поблизу сучасного Нікополя був розташований центр металургії та металообробки стародавньої Скіфії. Знайдено серп та чимало предметів повсякденного ужитку, прикрас та зброї, виготовлені з металу приблизно у V столітті до н.е.

Скіфські вироби з металу

Давня мідна індустрія на теренах сучасного Донбасу з’явилася значно раніше, ніж копальні на острові Кіпр.

У добу середньовіччя в Україні високого рівня розвитку досягли прийоми фарбування тканин, виготовлення ліків, барвників та чорнила, винокуріння, скловаріння, а особливо виробництво поташу, селітри, курного пороху, зброї та знарядь праці.

Жодних уявлень про хімічний склад речовин та їх перетворення тоді ще не було.

Період алхімії (IV–XVI століття)

Практичний досвід людей упродовж тисячоліть усе більше посилював їхню віру у

http://www.chemistry.in.ua/grade-7/60

Вас заинтересует