• Предмет: Право
  • Автор: iskra1211171
  • Вопрос задан 5 лет назад

срочно!!!!!!! 10 речень про спадок!!!!​

Ответы

Ответ дал: krasavkinakseniya58
1
Спадкове право - це сукупність норм цивільного права, що встановлюють порядок переходу прав і обов'язків (спадщини) від особи, що померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)

Не входять до складу спадщини права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема:

1) особисті немайнові права (честь, гідність, авторство);
2) право на участь у товариствах і право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не передбачене законом або їхніми установчими документами;
3) право на відшкодування шкоди у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;
4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, які передбачені законом;
5) права та обов'язки особи як кредитора або боржника, якщо вони нерозривно пов'язані з його особою й у зв'язку з цим не можуть бути виконані іншою особою.

Спадкодавцями можуть бути тільки фізичні особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства). Після ліквідації юридичних осіб спадкування не буває.

Спадкоємці - це носії права спадкування.

Є два види спадкоємства: спадкоємство за заповітом; спадкоємство за законом.

Спадкування за заповітом. Заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, має бути укладений в письмовій формі, де зазначається місце і час його укладення. Заповіт має бути власноручно підписаним спадкодавцем і нотаріально посвідченим.

Заповідач має право скасувати заповіт і скласти новий. Заповідач має також право внести до заповіту зміни та доповнення. Скасування заповіту, внесення до нього змін і доповнень проводяться заповідачем особисто.

Спадкування за законом виникає у разі, якщо воно не змінено або не скасовано спадкодавцем у заповіті. Спадкоємці за законом призиваються до спадщини в порядку черги. Цивільне законодавство передбачає п'ять черг спадкоємців (ст. 1261-1265 ЦК).
У першу чергу право на спадкування за законом одержують в рівних частках діти і батьки спадкодавця і той з подружжя, який його пережив.

До другої черги належать рідні брати та сестри спадкодавця (в тому числі єдинокровні та єдиноутробні), дідусі й бабусі як з боку батька, так і з боку матері.

У третю чергу право на спадкування одержують рідні дядько та тітка спадкодавця.

У четверту чергу право на спадкування одержують особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

У п'яту чергу право на спадкування одержують інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно.

Вас заинтересует