• Предмет: Биология
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 5 месяцев назад

особливості внутрішньої будова коренів ​

Ответы

Ответ дал: kostenkoanya08
1

Ответ:

Зовнi розташований шар клiтин покривної тканини(епiблеми), який дає початок одноклiтинним виростам – кореневим волоскам. Через кореневi волоски мiнеральнi речовини та вода надходять до первинної кори, побудованої з основної тканини, а потiм потрапляють до центрального цилiндру. здiйснює ряд функцiй, зокрема захисну, запасаючу, синтезу речовин та газообмiну.

Ответ дал: innaple
0
На малюнку зображено внутрішню будова кореня:
1 - центральний циліндр; 2 - кора; 3 - судини; 4 - шкірка; 5 - ситоподібні трубки; 6 - кореневі волоски; 7 - основна тканина

Яка внутрішня будова кореня? На малюнку зображено поперечний зріз кореня через зону кореневих волосків. Покривна тканина в цій ділянці кореня складається з одного шару клітин шкірки з тоненькими стінками. Саме ці клітини й утворюють кореневі волоски.

Глибше, під шкіркою, розміщена кора кореня. Вона складається з багатьох шарів клітин основної тканини. По цій тканині розчини поживних речовин рухаються від кореневих волосків до провідних тканин, розташованих у центральній частині кореня.

Центральну частину кореня утворює центральний циліндр. У багаторічних рослин він може бути оточений шаром клітин бічної твірної тканини. Завдяки поділу цих клітин корінь потовщується.

У центральному циліндрі формується провідна система рослини, до складу якої входять судини і ситоподібні трубки. По судинах відбувається висхідний рух води з розчиненими мінеральними речовинами, тобто від кореня до надземної частини рослин. А по ситоподібних трубках органічні речовини транспортуються від зелених надземних частин до кореня - це низхідний рух. У центральному циліндрі також розташовані механічна та основна запасаюча тканини.

Приложения:
Вас заинтересует