Дайте характеристику образу Павлуся з повісті "За сестрою" А.Чайковського за планом. Обсяг 10-12 речень.


1. Дані про героя ( з якої книги, головний чи другорядний, центральний чи епізодичний).
2. Портрет героя (якщо змінюється, то як?).
3. Вчинки героя.Як вони розкривають його Внутрішній світ?
4. Мова героя. Риси його характеру.
5. Ставлення до героя інших персонажів твору. Чим воно зумовлене?
6. Додаткові художні відомості (деталі, описи, тощо, які характеризують внутрішній світ героя, зміни, які з ним відбуваються).
7. Ставлення автора до свого героя.
8. Ваше ставлення до героя​

Ответы

Ответ дал: Olyun4ik
3

Відповідь: у 10-12 речень не вкладемося))) Виберіть, що Вам більше до вподоби

1. Дані про героя ( з якої книги, головний чи другорядний, центральний чи епізодичний). Павлусь - головний герой героїко-романтичної повісті А.Чайковського "за  сестрою"

2. Портрет героя (якщо змінюється, то як?). Опису Павлуся у творі немає. Він звичайний 15-річний підліток. Коли на село напали татари він «дивився на все наляканими очима...». Саме таким зляканим та ще й пораненим хлопʼям його знаходить в степу козак Степан Непорадний. «У нього було лице бліде, як у мерця.... Хлопець скривився до плачу і став дрижати на тілі, як у пропасниці...» Але поступово опису зовнішності хлопця в оповіданні стає все менше, зате на перший план виходять його думки, вчинки, які свідчать про те, як хлопчина мужніє і загартовується його характер. Навіть татари дивувалися:  «Старий татарин, дивлячись на нього, подумав собі: «Славна й лицарська кров пливе в цьому хлопцеві!"

3. Вчинки героя. Як вони розкривають його внутрішній світ? Павлусь добрий, справедливий, жалісливий. Він ділиться з братом Петром останнім бубликом. Цей бублик лише вчора пекла їхня матір, яку вночі вбили татари. Павлусь заступається за сестру Ганну, готовий заради неї йти у Крим, щоб визволити з неволі. Він здатний на співчуття, тому відмовляється від винагороди хана, зате просить його викупити з неволі Остапа Швидкого. Павлусь справедливий, здатний на прощення. Коли бачить з якою любов"ю татари ставляться до своєї родини, дітей, то розуміє, що всі ми- люди.

4. Мова героя. Риси його характеру. Павлусь чесний, благородний, тому і говорить він майже завджи правду. За цю правдивість його й було покарано. Хлопець вірний своєму народові, своїй вірі і не приховує цього. На пропозицію татар прийняти їхню віру він відповів: «Ні, не прийму і моєї християнської не покину. Хоч і повішайте, то ні».  Риси характеру цього хлопця: вірність, відданість, винахідливість, сміливість, благородство, волелюбність.

5. Ставлення до героя інших персонажів твору. Чим воно зумовлене? Хлопець викликає у інших героїв твору спершу співчуття, як до дитини, а потім повагу, а інколи й захоплення. Співчуття він викликав у козаків, коли його переляканим і пораненим підібрав у степу Семен Непорадний. Але з часом козацький дух у хлопцеві зміцнів, проявилися такі риси характеру як завзятість, хоробрість, відданість, що викликало захоплення навіть у сотника Недолі. Татарам-купцям хлопець подобався тим, що був працьовитий, веселий, кмітливий, швидко вивчив татарську мову і допомагав  татарам під час під час подорожі.      

6. Додаткові художні відомості (деталі, описи, тощо, які характе-ризують внутрішній світ героя, зміни, які з ним відбуваються). Такі деталі у творі є, але їх не так багато і їх потрібно підмітити. Наприклад, коли Павлусь утікає з села на татарському коні, то автор пише, що стремена  били коня по ногах. Тобто, хлопець не міг досягти їх ногами, бо ще зовсім дитина. Коли описують поїздку Павлуся в Крим, який вже майже нічого не боїться, бо у нього є шабля і два пістолі. Для читача він здається вже зовсім мужнім козаком. Але Карим досить легко відбирає у хлопця пістолі, а грізну шаблю жбурляє геть, бо вона маленька для такого дорослого чоловіка. Коли Павлусь потрапляє в Крим до татар, то автор описує як щиро хлопець молиться, а ще є невеличка деталь - коли прийшла звістка, що Ганну знайшли, то Дівлет-Гірей возніс славу Аллахові, а Павлусь, не зважаючи ні на кого, подякував Господу і перехрестився. Є ще й інші деталі, але це ті, які мені найбільш запам"яталися.

7. Ставлення автора до свого героя. Автор ставиться до свого героя з щирою любовʼю і повагою. Під час читання твору поступово забуваєш, що головний герой всього-навсього хлопʼя. Здається, прямо на очах він дорослішає, мужніє, мудрішає. А ще вчиться не лише козацької справи, але й загартовує в собі справжні людські якості: вміння любити, захищати того, хто слабший і вміння прощати.  

8. Ваше ставлення до героя​. Мені  Павлусь сподобався своєї щирістю, відданістю, кмітливістю, здатністю ніколи не опукасти рук і знаходити вихід з самих скрутних ситупцій.

Пояснення:

Вас заинтересует