Обговоріть, які переваги та недоліки можна визначити у кожній з виборчих систем. Аргументуйте свою позицію. Які, на вашу думку, суспільні загрози несуть у собі порушен- ня виборчого процесу?​

Ответы

Ответ дал: pisarkovoleksij
5

Ответ:

Переваги та недоліки мажоритарної системи

Гідність

Дозволяє потрапити до парламенту дрібним партіям і самовисуванцям, популярним в тому чи іншому місці. І навпаки, у «темної конячки», яка не має реальних заслуг перед суспільством, мало шансів потрапити до парламенту.

Діяльність члена будь-якої партії пов'язана не тільки її статутом, а частіше кар'єрними міркуваннями її членів, пристосовуються до внутрішніх тенденцій і виключають протиріччя керівництву, лобіює інтереси бюрократії.

Необдумані пропозиції незалежного депутата, або ті, що лобіюють кримінал, слабкість його позицій при обговоренні питання і голосуванні за рішеннями, завжди буде легкою мішенню для фракцій і партій. Недостатки

Представництво найбільш потужної партії в парламенті вище, ніж дійсний відсоток виборців, які їх підтримують.

Зокрема, розкидані по країні меншини не можуть домогтися більшості в кожному окремо взятому окрузі. Щоб "проштовхнути" свого депутата в парламент, потрібно компактне проживання.

Виборці, щоб їхній голос «не пішов даремно», голосують не за того, хто їм подобається, а за найбільш прийнятного з двох лідерів.

Тому мажоритарна виборча система врешті-решт призводить до двопартійної системи в державі (закон Дюверже).

Загрожує такими порушеннями, як підкуп виборців і джеррімендерінг. Переваги і недоліки пропорційної системи

Гідність

Система пропорційного представництва дозволяє кожній політичній партії отримати число місць пропорційно числу голосів. Ось чому ця система може здатися більш справедливою, ніж мажоритарна система.

Якщо квота досить низька, то дрібні партії теж отримують місця.

Найрізноманітніші групи виборців можуть забезпечити місця для своїх представників, і тому результат виборів розглядається населенням як справедливий.

За цієї системи виборці більш схильні голосувати за кандидатів, близьких до власної позиції, а не за кандидатів, які мають більше шансів бути обраними.

Система пропорційного представництва при відкритих списках дозволяє виборцям обирати і кандидата, і політичну партію, і таким чином зменшується вплив партій на персональний склад своїх представників у парламенті.

Пропорційна система з низьким прохідним бар'єром дозволяє найбільш адекватно відобразити в парламенті весь спектр політичних сил країни відповідно до їх реального впливу на маси. Недостатки

При закритих списках можливе використання "технології паровоза«, коли на чільне виборчого списку ставляться популярні особистості, які потім відмовляються від своїх мандатів, в результаті чого в парламент потрапляють нікому не відомі особистості з кінця списку (»вагони").

Коаліційний уряд, якщо він складається з ідеологічних противників, буде не в змозі провести будь-які великі реформи.

У регіонах, де є численні різнорідні групи виборців, може з'явитися велика кількість дрібних партій, і таким чином буде утруднено створення працездатної коаліції. Однак використання виборчих квот може зменшити цю проблему.

Якщо партійні списки "закриті" і виборці голосують за весь список, то слабшає зв'язок між виборцями та їх виборними представниками. Ця проблема не виникає у випадку «відкритих» партійних списків.

Закриті партійні списки дають велику владу партійним лідерам, які визначають черговість кандидатів у списку партії, і це може призвести до диктатури всередині партії. Хоча, ймовірно, різні партії вирішують це питання по-різному.

Система розподілу голосів часто незрозуміла погано поінформованим виборцям, і це може зробити систему пропорційного представництва непопулярною.

Вас заинтересует